در برخی پروژه‌ها وزن و ضخامت سازه از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. در این مطلب به مشخصات فنی ساندویچ پانل و انواع ساندویچ پانل‌ها با ضخامت و وزن‌های مختلف می‌پردازیم. ساندویچ پنل‌ها بر اساس نوع فوم مصرفی و ورق‌ها در ضخامت و وزن‌های مختلف تولید می‌شوند.

مشخصات فنی ساندویچ پانلویژگی ساندویچ پانل‌ها:

  • تحمل فشار بار زیاد
  • عایق در برابر صدا و رطوبت و سرما و گرما
  • مقرون به صرفه بودن
  • ایمنی بالا
  • وزن سبک
  • مقاومت شیمیایی

وزن و ضخامت ساندویچ پانل سقفی:

ساندویچ پنل سقفی عایقی است برای پوشش سقف به صورتی که عایق بسیار مقاومی در برابر انواع باد. و باران و انواع آفات است. در ساندویچ پانل سقفی از ورق آلوزینک (روی، سیلیکن و آلومینیوم) استفاده می‌شود. عرض این ساندویچ پانل ۱.۰۸ سانتی‌متر است که عرض مفید آن ۱.۰۱ است (به دلیل اورلپ ۷۷ سانتی متری).

ضخامت این ساندویچ پانل ۴ الی ۱۰ سانتی‌متر است و در طول های ۲ الی ۱۲ متر بسته به نیاز مشتری قابل ارایه است.

وزن و ضخامت ساندویچ پانل دیواری:

همانطور که در بخش ساندویچ پانل دیواری به توضیح کامل این نوع ساندویچ پانل پرداختیم. این نوع ساندویچ پنل برای پوشش دیوار سوله و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. نوع ورق به کار رفته در این نوع ساندویچ پانل گالوانیزه یا آلوزینک است. ضخامت آن از ۴ الی ۱۲.۵ سانتی‌متر است اما امکان تولید تا عرض ۱۵ سانتی‌متر نیز وجود دارد. عرض آن ۱.۱۶ سانتی‌متر است که به دلیل اور لپ ۲ سانتی‌متر عرض مفید آن به ۱.۱۲ سانتی‌متر کاهش پیدا می‌کند.

انواع ورقه های ساندویچ پانل و مشخصات آن

ساندویچ پانل ها دارای انواع مختلف ورقه ها می باشد و به صورت زیر می باشد

1-ورق آلوزینک (روی وآلومینیوم ) که ضخامت 0.5الی0.7 میلیمتر، عرض ثابت 1.08 متر، طول بین 2 تا 12 مترکه  طبق سفارش مشتری تولید می شود و به مشتری تحویل می دهند.
2-ورق آلومینیوم پیش رنگ ضخامت 0.5الی0.7 میلیمتر، عرض ثابت 1.08 متر، طول بین 2تا12 متر می باشد این ورقه هام به رنگ های دلخواه شما تولید می شود.
3-ورق گالوانیزه ضخامت ضخامت 0.5الی0.7 میلیمتر ،عرض ثابت 1.08 متر طول بین 2 تا 12 متر هستند که براساس سفارش مشتری ساخته می شود.
در کل رنگ های ساندویچ پانل ها دارای تنوع زیادی می باشد و به صورت کوره ای می باشد.و نوع پوشش آن براساس دورو ورق ، یکرو ورق یک رو فویل، یک رو نایلون،یک رو ورق یک رو کاغذ ، دورو نایلون، دوروکاغذ، دوروفویل وفوم مورد استفاده برای عایق این ورق ها عایق پلی یورتان با دانسیته 2+_40 کیلو گرم برمترمکعب می باشد.

پلی‌یورتان‌ها

از پلی یورتان ها شکل های مختلفی ساخته می شود که مهم ترین آن ها به شکل های فوم‌های نرم، فوم‌های سخت؛ الاستومرها، ترموپلاستیک الاستومرها، رزین، رنگ، پوشش و… در دنیا کاربرد زیادی دارند تولید می شود.

پاسخ دهید

20 − 1 =