News & Events

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل را در تعریف می توان سازه ای معرفی کرد، متشکل از یک هسته کم چگالی و یک لایه ورق نازک پوستی که به هر دو طرف آن متصل است. در اصل ساختار ساندویچ پانل ترکیبی سه لایه ای، متشکل از یک لایه عایق مابین دو لایه ورق می باشد که همین ساختار موجب استحکام بسیار بالا در این سازه می گردد.

ساختار ساندویچ پانل

در ساختار ساندویچ پانل دو عامل مورد اهمیت است. در ابتدا باید جنس ورق های کار شده را بررسی کرد که ممکن است. گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک، فویل الومینیوم و کاغذ کرافت یا ترکیبی از این ها باشد. گام بعدی بررسی فوم استفاده شده در پانل است که ممکن است: فوم عایق پلی یورتان، فوم عایق پلی استایرن، فوم عایق اکس پی اس، عایق پشم سنگ، باشد. نکته حائز اهمیتی که موجب شده پانل ها نسبت به سایر مصالح محبوب تر باشند مقاومت گرمایی و صوتی بهتر آن ها  نسبت به آجر و بلوک های بتنی می باشد.

انواع ساندویچ پانل

مدل های مختلف از محصول را در ادامه به صورت تیتر وار بیان شده که می توانید با کلیک بر روی هر مدل ویژگی ها آن نوع را مطالعه کنید و در نهایت با توجه به فعالیت خود سفارش دهید.ساندویچ پانل آرساس

ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل سقفی
ساندویچ پانل سردخانه ای
ساندویچ پانل پیچ مخفی
ساندویچ پانل پلی یورتان
ساندویچ پانل پشم سنگ
ساندویچ پانل اتاق تمیز

کاربرد ساندویچ پانل

امروزه ساندویچ پانل ها به علت مقاومت بالا نسبت به وزنشان بسیار کاربرد دارند. همچنین روز به روز استفاده از آنها به علت سرعتی که به ساخت و ساز میدهند و در وقت صرفه جویی می شود بسیار رواج یافته است. از ساندویچ پانل ها برای ساختمان سازی، بناهای پیش ساخته، ویلا، سوله، کانکس، بیمارستان های صحرایی، انبار ها، سرد خانه های صنعتی، مجتمع های ورزشی انواع سردخانه‌ ها و صنایع برودتی دفاتر کارگاهی درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه – واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌ های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ ها و … استفاده می شود.

ساندویچ پانل ها در ساخت غرفه های فروش میوه و تره بار هم کاربرد دارند، بطوری که پانل های مصرفی در این سالن ها و سازه ها قابل شست و شو هستند. به دلیل این قابلیت، رعایت بهداشت و همچنین انجام نظافت در این اماکن راحت تر خواهد بود چرا که امکان رشد و فعالیت انواع قارچ و باکتری در آن وجود ندارد.

مزایای ساندویچ پانل

 • سبک بودن سازه های پیش ﺳﺎﺧﺘﻪ
 • ﺳﺮﻋﺖ ﻭ ﺳﻬﻮﻟﺖ ﺣﻤﻞ ﻭ ﻧﻘﻞ
 • ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﺯﻳﺎﺩ ﺩﺭ حوادث طبیعی مثل ﺯﻟﺰﻟﻪ
 • ﻋﺎﻳﻖ قدرتمند ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺣﺮﺍﺭﺕ، ﺭﻃﻮﺑﺖ ﻭ ﺻﺪﺍ
 • ﻣﻘﺎﻭﻡ ﺩﺭ ﺁﺗﺶ ﺳﻮﺯی ها به علت ﻭﺟﻮﺩ ﻗﺸﺮ ﺑﺘﻮنی ﻃﺮﻓﻴﻦ
 • عدم ﻧﻔﻮﺫ ﺣﺸﺮﺍﺕ
 • ﺍﻣﮑﺎﻥ استفاده ﺩﺭ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺻﻌﺐ‌ﺍﻟﻌﺒﻮﺭ ﺟﻬﺖ ﺍﺣﺪﺍﺙ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ
 • ﻓﻀﺎی ﻣﻔﻴﺪ ﺑﻴﺸﺘﺮ
 • تنوع ﺩﺭ ﺍﺟﺮﺍی ﻃﺮح‌های مختلف ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﺍﻧﻌﻄﺎﻑ ﭘﺬﻳﺮی ﻗﻄﻌﺎﺕ
 • ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮیی ﺩﺭ ﻫﺰﻳﻨﻪ پی ﻭ ﺍﺳﮑﻠﺖ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن‌های ﺑﻠﻨﺪ ﻣﺮﺗﺒﻪ به دلیل ﻭﺯﻥ ﺍﻧﺪﮎ ﻗﻄﻌﺎﺕ
 • ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮیی ﺩﺭ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺗﻬﻮﻳﻪ ﻣﻄﺒﻮﻉ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻥ ﻭ ﻳﺎ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ به دﻟﻴﻞ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ﺍﺯ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﺣﺮﺍﺭﺕ ﻭ ﻳﺎ ﺑﺮﻭﺩﺕ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺻﺮﻑ ﺍﻧﺮﮊی ﮐﻤﺘﺮ
 • ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﻋﻤﺮ ﻣﻔﻴﺪ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﻭ ﺩﺳﺘﮕﺎه‌های ﺗﺄﺳﻴﺴﺎتی ﺁﻥ
 • ﻋﺪﻡ ﻧﻔﻮﺫ نسبی ﺁﻟﻮﺩگی ﺻﻮتی ﻭ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺑﺮﺍی ﺳﺎﮐﻨﻴﻦ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﻫﺎی ﺑﺰﺭﮒ
 • ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭی ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺳﺎﺯی ﺩﺭ ﮐﻮﺗﺎه‌ترین ﺯﻣﺎﻥ
 • ﻋﺒﻮﺭ ﺩﺍﺩﻥ ﻟﻮﻟﻪﻫﺎی ﺁﺏ ﻭ ﻓﺎﺿﻼﺏ ﻭ ﺑﺮﻕ ﻭ ﺗﻠﻔﻦ ﺑﻪ ﺳﺎﺩگی ﺍﺯ ﺯﻳﺮ ﺷﺒﮑﻪ ﭘﺎﻧﻞ ﻭ ﻧﺼﺐ ﭼﻬﺎﺭﭼﻮﺏ ﺩﺭب‌ها ﻭ ﮐﻼﻑ ﻓﻠﺰی ﭘﻨﺠﺮﻩﻫﺎ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺑﺘﻦ ﭘﺎشی
 • ﻋﺪﻡ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﮐﻨﺪﻩ ﮐﺎﺭی ﻭ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﺗﺄﺳﻴﺴﺎتی ﺩﻳﻮﺍﺭﻫﺎ ﻭ ﺳﻘﻒ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﻋﺪﻡ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻧﺨﺎﻟﻪ‌ﻫﺎی ﺍﻧﺒﺎﺷﺘﻪ ﮐﻪ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮیی ﺩﺭ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻭ ﻭﻗﺖ ﺭﺍ به دنبال ﺩﺍﺭﺩ.

قیمت ساندویچ پانل:

برای تعیین قیمت ساندویچ پانل به دلیل وجود چند نکته اساسی در هنگام سفارش محصول همواره نمی توان لیست ثابتی را جهت قیمت ارائه دارد. چرا که هر مشتری براساس نوع فعالیت همواره مواردی را حذف یا اضافه می کند لذا  قیمت ها براساس انتخاب رنگ، طرح، متراژ و ابعاد اختصاصی هر مشتری مشخص می گردد. بنابراین جهت دریافت بهترین قیمت کافیست با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و در کمترین زمان قیمت روز ساندویچ پانل را دریافت نمایید.

چرا استفاده از ساندویچ پانل مفید است؟

به دلیل ارزان و سبک بودن و از همه مهم تر قابل حمل بودن نسبت به مصالح سبک قدیم ارزش بیشتری دارد و امروزه مورد توجه قرار گرفته است. این بدین معناست که بازار این صنعت، روز به روز در حال پیشرفت است. از مهم ترین دلایلی که  می توان ساندویچ پانل را انتخاب کرد به موارد زیر را می توان اشاره نمود:

 • ارزان بودن
 • قابل حمل بودن
 • سبک بودن این سازه
 • مقاوم در برابر آتش
 • تحویل و نصب سریع

در عصر حاضر که علم و تکنولوژی به سرعت در حال تغییر و تحول است، بهره وری از محصولی که هم کم هزینه باشد و هم سرعت عمل و کارآیی بالا داشته باشد، بسیار اهمیت دارد اما در صنعت ساخت و ساز بعد از سرعت بالا ، کیفیت مد نظر است، لذا استفاده از مصالح خوبی چون ساندویچ پانل در کنار سایر محصولات پیش ساخته بسیار رواج یافته است، ساندویچ پانل‌ها مصالح بسیار سبک و مدرنی هستند که در سال‌های اخیر جایگزین مصالح سنتی شده‌اند.

ساندویچ پانل چیست

تعریف ساندویچ پانل

ساندویچ پانل اینگونه تعریف می شود که ساختاری سبک و مرکب دارد و از دو طرف به دو لایه محدود شده است همچنین در وسط آن یک لایه عایق قرار گرفته است. (همانند یک ساندویچ خوردنی که نان آن مواد غذایی را احاطه کرده است) این ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص منحصر به فردی باشد.

اجزای ساندویچ پانل چیست

هر مدل از ساندویچ پانل ها به طور معمول از ۳ بخش تشکیل شده‌اند که تنها در برخی موارد از نظر هسته میانی با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال هسته چگالی کم بین دو لایه پوست نسبتا نازک قرار دارد. پانل کامپوزیت آلومینیوم (ACP)، همچنین مواد کامپوزیت آلومینیوم (ACM)، نوعی از صفحه تخت است که شامل دو ورق آلومینیومی نازک با یک غیر آلومینیوم است.

اجزای ساندویچ پانل شامل:

۱) لایه بیرونی و درونی که در واقع نمای کار می‌باشد.

۲) هسته یا عایق ساندویچ‌ پانل که وظیفه عایق کاری را دارند.

۳) یک لایه نازک چسب مخصوص که لایه‌ها را به هم می‌چسباند.

مزایای اصلی ساندویچ پانل:

ساندویچ پانل‌ها به دلیل خاصیت‌هایی که دارند، رفته رفته جایگزین مصالح سنتی شده‌اند برخی از این مزایا شامل موارد زیر است.

 • عایق بسیار قوی‌تری نسبت به مصالح سنتی
 • در مقایسه با سایر مصالح سبک‌تر و کم هزینه‌تر
 • عمر مفید این سازه‌های آماده بسیار بالاست
 • قابل شستشو
 • قابلیت انعطاف پذیری در طراحی
 • قابلیت نصب و راه اندازی سریع‌تر و آسان‌تر
 • تعمیر و جایگزینی آسان (در صورت آسیب)
 • مقاومت در برابر عوامل شیمیایی و بیولوژیکی

همچنین با توجه به این که این سازه در رنگ بندی‌های مختلف ارائه می‌شود. به سلیقه مشتری نزدیک‌ تر هستند لازم به ذکر است که ساندویچ پانل‌ها را می‌توان به صورت افقی یا عمودی نصب کرد، چرا که دارای ایمنی و قابلیت اطمینان بالایی هستند.

انواع ساندویچ پانل پیش از معرفی نوع های مختلف و ویژگی های هر کدام بد نیست. مختصری از خود ساندویچ پانل بدانید، اسم این محصول برگرفته شده از شکل ظاهری آن می باشد که کاملا شبیه ساندویچ های خوراکی است به گونه ای که شامل یک هسته (محتویات درون ساندویچ) و دو لایه در اطراف و احاطه کننده آن (شبیه به نون ساندویچ) و درک همین شباهت ساده باعث می شود که به راحتی در مورد این محصول به ارائه اطلاعات بپردازیم و بدانید در تمام مقالات هنگامی که اسمی از پانل به میان می آید منظور همان ساندویچ پانل می باشد.

ساندویچ‌ پانل سقفی

این مدل ساندویچ پانل به عنوان پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرد، ورق های پوشش دهنده در ساندویچ پانل سقفی از جنس موادی همچون ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم، ورق گالوانیزه، يک رو آلوزينک، کاغذ، نایلون می باشند، قسمت هسته این پانل ها محصول از پلی يورتان سخت (معمولی و ضدحریق) توليد می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری

همان طور که از اسم این محصول هم پیداست کاربردش قاعدتا در دیواره های پروژه های مختلف از جمله در ديواره‌ سوله، كارگاه، ساختمان اداری و مسكونی استفاده می‌شود. ظاهر فیزیکی پانل‌ دیواری به گونه ای می باشد كه از يک سمت دارای تو رفتگی و سمت ديگر دارای برآمدگی می باشد که زیبایی خاصی به نمای محصولات می دهد. وقتی دو پانل در كنار يكديگر قرار گيرند، لبه ها قفل شده و با هم پوشانی به يكديگر و جهت اتصال به سازه در موقعيت های مختلف پيچ می‌شوند.

ساندویچ پانل سردخانه ای

پانل سردخانه ای ترکیبی از هسته پلی اورتان بین دو لایه ورق فلزی می باشد این نوع ساندویچ پانل از ضخامت 6 تا 25 سانتی متر و بنا به کاربری آن تولید می شود و جهت حفظ دمای سردخانه استفاده می گردد پلی اورتان مورد استفاده ماده ای کاملا سخت و شکننده می باشد. به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی باشد ولی با قرار دادن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی می توان به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا کرد.

اتاق تمیز

مکان هایی که باید حداقل امکان ورود و خروج هوا در آن ها وجود داشته باشد و جریان آلاینده هایی ماننده گرد و غبار، میکروبهای معلق در فضا، بخار مایعات و…به آن وارد نشود را به اصطلاح اتاق تمیز می گویند. در واقع هیچ جریان خارجی نباید وارد شود حتی افرادی که به این مکان ها ورود و خروج میکنند ابتدا باید دوش هوا گرفته و لباس مخصوص داشته باشند به همین جهت باید از سقف و دیواره های مخصوص استفاده کرد که امکان ورود و خروج هوا به کمترین مقدار ممکن برسد.

پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان به محصولی می گویند که در هسته آن از فوم تزریقی پلی یورتان استفاده شده  است، این فوم تزریقی خاصیت ضد حریق دارد زیرا در صورت مواجه با آتش سوزی، شعله های آتش را در نقطه شروع آتش نگه می دارند و از اشاعه آن ها جلوگیری می کنند. این امر باعث می شود که بتوان آتش را در زمان مناسب مهار کرد ساندویچ پانل پلی یورتان فقط در دمای بالای 1100 درجه تغییر شکل می دهد. در این پانل مونتاژ ورق های محافظ هسته پانل همزمان با فوم تزریقی پلی یورتان همزمان با هم انجام می شوند و به همین دلیل بسیار محکم تر، با دوام تر و با طول عمر بالاتری می شون.

ساندویچ پانل پلی یورتان ضد آب بوده و به دلیل فشردگی بالای این فوم تزریقی ضخامت پانل ها کم می شوند. ساندویچ پانل پلی یورتان را می توان در انواع محل ها و ساختمان ها استقاده کرد و بخصوص از ضدحریق بودن این پانل استفاده کرد از دیگر نقاط قوت این پانل ها ضد زنگ بودن آن و مقاومت در برابر اکسید زنگ آهن حتی در صورت خوردگی و شکستگی است.

ساندویچ پانل ماموت

شرکت آرساس پانل ارائه دهنده انواع ساندویچ پانل های شرکت ماموت با بهترین کیفیت و قیمت متناسب و دارا بودن تیم مجرب آمادگی اجرا انواع پروژه های ساندویچ پانل و پوشش های سقف و سوله را در سرتاسر ایران اسلامی می باشد

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ