ساندویچ پانل پشم سنگ همواره در ساخت و ساز ساختمان‌های فولادی صنعتی و تجاری برای دیوارهای خارجی، سقف و پانل‌های سقف استفاده می‌شودبا  توجه به عملکرد عالی از عایق، پشم سنگ هسته ساندویچ پانل معمولا برای مقاومت در برابر آتش و برنامه‌های کاربردی صوتی در این ساختمان‌ها به تصویب رسید ساندویچ پانل پشم سنگ در صنعت کاربردهای زیادی دارد که یکی از آن‌ها استفاده به عنوان عایق در ساندویچ پانل است ماده اولیه پشم سنگ بازالت است که جزو سنگ‌ های آذرین می‌باشد.

ساندویچ پانل پشم سنگساختار ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ به طور کلی از دو ورق فلزی بیرونی (فولاد یا آلومینیوم) با هسته عایق بین آن‌ها تشکیل شده است ورق فلزی به هسته عایق با چسب تخصصی پیوند می‌خورندبه عنوان محصول پیش ساخته در کارخانه ساندویچ پانل با هسته پشم سنگ استفاده شده است با موفقیت در پروژه‌های مختلف ساخت و ساز سریع کاربرد داشته است این ساندویچ پانل بسیار سبک و بهینه است و میتواند جایگزین دیوار ها و تیغه های اجری شود.

درباره پشم سنگ:

پشم سنگ ساختاری بسیار سبک است که از سنگ بازالت (سنگ های اذرین که نتیجه فعالیت اتشفشانی است)تشکیل شده است این عایق حرارتی و صوتی تحمل دمای 750+ درجه و 30- درجه سانتیگراد را داردو نقطه ذوب ان 1300 درجه سانتیگراد است ویژگی مهم ساندویچ پانل پشم سنگ نسوز بودن آن است لایه هسته از پشم معدنی با تراکم ۱۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب ساخته می‌شود PWS-S، PWD  -(هسته پلی استایرن) و PWS-W، PWD-W (هسته پشم سنگ) ساندویچ پانل از دو پشتیبانی فلزی ورق از فولاد و یک لایه هسته عایق ساخته شده است پشتیبانی فلزی خارجی از ورق‌های فولادی به ضخامت ۰.۵ میلی‌متر با لایه‌هایی از فلز و پوشش آلی ساخته شده است.

فواید پشم سنگ:

پشم سنگ نمیسوزد:

مهمترین ویژگی این عایق این است که دمای ذوب ان 1300 درجه سانتی گراد است که بسیار بالاست و ازاین بابت دارای امنیت ویژه ای درمقابل مواد اتش زا است سازه های فلزی درهنگام شعله ورشدن داغ میشوندو فرو میریزنداما میتوان با پشم سنگ مانع شعله ور شدن این سازه های فلزی شد.

در برابر حشرات مقاوم است:

این عایق محیط بسیار نامناسبی برای رشدحشرات وباکتری هاست میتوان گفت دربین تمام عایق های تولیدشده تا کنون بی ضرر ترین عایق است.

مضرات پشم سنگ:

هنوز اطلاع دقیقی از میزان تاثیرات منفی این عایق بر بدن انسان وجود ندارد ولی این رامیدانیم که این ماده میتواند به تدریج باعث خارش پوست سوزش چشم و حساسیت گردد اما درمقابل پشم شیشه به تدریج از مضرات کمتری برخورداراست بهتر است در نصب این ساندویچ پانل از ماسک وعینک ودستکش استفاده شود.

کاربرد های ساندویچ پانل پشم سنگ:

از جمله کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ میتوان به صنایع پالایشگاهی، نیروگاهی، صنایع غذایی، ساختمان، تاسیسات گلخانه های هیدروپونیک اشاره کرد.

تجزیه پذیری ساندویچ پانل:

در آخر هم میتوان به این نکته مهم اشاره کرد که این ساندویچ پانل قابلیت بازگشت به محیط زیست  را دارد و به دلیل کانی و معدنی بودن آن قابلیت تجزیه و برگشت به اکوسیستم را دارد.

مزایای ساندویچ پانل پشم سنگ :

  • نصب و راه اندازی سریع وآسان
  • عایق حرارتی خوب
  • قابلیت نصب به صورت افقی یا عمودی
  • عملکرد مکانیکی قوی
  • غیر قابل احتراق وعملکرد فوق العاده صوتی

پشم سنگ دیواری R.P

ساندویچ پانل یک ساختار ساده بسیار سبک است که از دو لایه فلزی که در وسط آن یک لایه عایق با خواص فیزیکی ویژه قرار دارد تشکیل شده است خطوط ساندویچ پانل های گروه صنعتی با قابلیت تولیدانواع ساندویچ پانل های سقفی دیواری (معمولی و پیچ مخفی) و سردخانه ای با ضخامت،طول و رنگ های مختلف را دارد این ساندویچ پانل ها با ورق های آلوزینک ، آلومینیوم ، گالوانیزه ، فوم آلومینیوم ، کاغذ کرافت و یا ترکیبی از این روکش ها تولید می شوند با توجه به کاربرد های گوناگون ساندویچ پانل و نیاز مشتریان ، می توان از عایق های پلی اورتان ، پلی استایرن و پشم سنگ استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 4 =