News & Events

تاریخچه ساندویچ پانل ،در قرن 21 سرعت در کارها بعد از کیفیت به یک قابلیت چشم گیر تبدیل شده است.، تا آنجا که افراد زیادی همان جمله قدیمی زمان طلا است. را به یک واقعیت تبدیل کرده اند. در صنعت ساخت و ساز هم این سرعت و کارآیی با آمدن مصالح جدیدی چون ساندویچ پانل ها به خوبی حس می شود.، با آرساس پانل همراه باشید و از تاریخچه ی ساندویچ پانل آگاهی پیدا کنید.

تاریخچه ساندویچ پانل

مقایسه ساندویچ پانل با مصالح دیگر

امروزه ساندویچ پانل کاربردهای بسیاری دارند. ،از جمله این موارد می توان استفاده از آنها در دیوارها، سقف ها، کف ساختمان و سیستم های پایه را نام برد. قابل ذکر است که ساندویچ پانل ها  از نظر اقتصادی و صرف زمان از سیمان، آجر، آهن و دیگر مصالح ساختمانی.که برای ساخت یک ساختمان لازم است، کم هزینه تر بوده،.همچنین بسیار بیشتر از این مصالح مورد استفاده قرار میگیرد.

تاریخچه در ساندویچ پانل

حدودا در سال 1970 تا 1975 ساندویچ پانل ها بسیار مورد توجه قرار گرفتند. اما نظریه ساخت و ساز ساندویچ پانل فشرده و کاربرد های آن از سال 1930 شروع شد.

نخستین گام تحقیق و آزمایشات لازم برای تهیه ساندویچ پانل ها در امریکا انجام شد. و در سال 1937 خانه ای کوچک پوستی که در برابر سرما و آب و هوای سخت دوام بالایی داشت ساخته شد. و سالها بعد، از ساندویچ پانل ها برای ساخت ساختمان جدید دانشگاه داروسازی استفاده شد. و با گذشت زمان، انواع مختلف آن با مواد و ساختاری مختلف و دوامی متفاوت در برابر سرما و … ساخته شد.

چرا از ساندویچ پانل استفاده کنیم؟ تاریخچه ساندویچ پانل

  • عمر سازه را افزایش می دهد.
  • عایق بسیار بالایی برای انرژی است.
  • در برابر صوت عایق بود و رنگ های متنوع دارد.
  • قیمت تمام شده پایین تری نسبت به مصالح سنتی دارد.
  • قابلیت شستشو و نصب و اجرای سریع و آسان را داراست.
  • در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی وزن بسیار پایینی داشته و سبک است.
  • دارای ویژگی انعطاف پذیری است و در موارد مختلف از آنها استفاده می شود.
  • عدم خوردگی در برابر محیط های اسیدی ومقاومت بسیار بالایی در مقابل حلال ها دارد.
  • ازآنها در حوادث طبیعی از جمله سیل، زلزله و … استفاده می شود و قابلیت جابجایی دارد.

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها به دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی ، تقسیم می شوند. در ساختمان های پیشرفته استفاده عمده از پانل های سقفی جهت پوشش سقف ها است، در این ساختمان ها از پانل های دیواری برای پوشش دیوارها که قابلیت عایق صوت را نیز دارند استفاده می شود.تاریخچه ساندویچ پانل

ابعاد و ویژگی های ساندویچ پانل

در ایالات متحده سایز SIP ها 4 عرض و 24 فوت می باشد.در جاهای دیگر به طور معمول 300 ،600 و1200 عرض و 2.4 ،2.7 و 3 میلی متر طول با کف 6 متری تولید می شود.بخش های کوچک به سهولت حمل ونقل می شود ولی بخش های بزرگ نیاز به بارگیری دارد.تاریخچه ساندویچ پانل
EPS رایج ترین فومی است که مورد استفاده قرار گرفته است. دارای یک مقدارR(مقاومت حرارتی)در حدود 4وات و ضخامت 3.5 اینچ و فوم 4.5(احتیاط:برونیایی R ارزش بیش از ضخامت به دلیل خواص حرارتی غیر خطی ممکن است مبهم باشد).ارزش آن با فایبر گلاس قابل مقایسه است،اما به دلیل چارچوب استاندارد خانه دیوار عایق چوبی کمتری را به عنوان ارزش حرارتی پل سرد عمل می کند،به طور قابل توجهی عملکرد دیوار ارزش حرارتی 13.8 را دارد که بهترین عملکرد را اجرا می کند.

پاسخ دهید