ساندویچ پانل پیچ مخفی بخاطر شكل خاصی كه اورلپ آن دارد، بعد از نصب پيچ‌های نصب زير اورلپ مخفی می‌شود، و نمای بسيار زيبايی را خلق می‌كند، بی شک مهم ترین حسن در ساندویچ پانل ها همین امر است چرا که زیبایی خاصی را در ساخت و ساز اعمال می کند.نوع ديگری از پانل‌های ديواری از نوع پيچ مخفی بوده كه با ضخامت ۵ سانتی‌متر توليد می‌گردد و تنها تفاوت آن در فرم لبه‌های عرضی و عرض مفيد آن كه ۱.۱۲ سانتی‌متر می‌باشد.ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی :

از انواع ساندویچ پانل دیواری که در مجتمع صنعتی ماموت تولید می‌شود می‌توان به ساندویچ پانل پیچ مخفی اشاره کرد، که با ضخامت ۵ سانتی‌متر ایزوله پلی اورتان تولید می‌گردد و تفاوت آن با سایر ساندویچ پانل‌های دیواری در نوع فرم اورلپ‌های عرضی آن می‌باشد.

ساختار ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی :

اورلپ ساندویچ پانل پیچ مخفی به گونه‌ای طراحی شده که ابتدا یک ساندویچ پانل با پیچ به سازه متصل شده و سپس اورلپ ساندویچ پانل بعدی روی پیچ قرار گرفته و آن را مخفی می‌کند.
ساندویچ پانل دیواری به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شود که در قسمت عرض از یک سمت دارای تو رفتگی و از سمت مقابل دارای برآمدگی (نری و مادگی) که هنگام نصب دو پانل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. این عمل باعث اورلپ شدن و هم پوشانی جهت اجرای نصب در سازه می‌گردد.طرح ساندویچ پانل‌های دیواری به گونه‌ایست که در عرض از یک طرف دارای دارای تورفتگی و طرف دیگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) که وقتی دو پانل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند باعث قفل شدگی و نیز هم پوشانی لبه‌های یکدیگر می‌شود و جهت اتصال به سازه در موقعیت مختلف پیچ می‌شود.

مدل‌ها: صاف (DNS)، شیار دار (DND)، پیچ مخفی (RPO)ضخامت: ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتیمتر

عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتیمتر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر

طول: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری

ساندویچ پانل پیچ مخفی

در این مدل از ساندویچ پانل های دیواری به دلیل شکل خاص اورلپ آن بعد از نصب ، پیچ های نصب زیر اورلپ ان مخفی میشوندو نمای بسیار زیبایی ایجاد میکند. ساندویچ پانل پیچ مخفی با ضخامت 5 سانتی متر تولید میگردد و تفاوت ان در مدل و شکل لبه های ساندویچ پانل ها در عرض آن ها میباشد.

عرض ثابت این مدل ها از 1.16 متر میباشد که دارای 1.12 متر عرض مفید میباشد. لبه هاي فوق به گونه اي طراحي شده كه ابتدا يك پانل به سازه با پيچ بسته ميشود و سپس لبه اورلپ پانل بعدي روي پيچ قرار گرفته و آنرا مخفي ميكند كه اين باعث هر چه بهتر شدن ظاهر كار و كيفيت نهايي ميگردد

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی در طول های 2 الی 13 متر در رنگ های متنوع قابل تولید می باشد. استاندارد ضخامت پانل های پیچ مخفی معمولا 5سانت می باشد که اغلب کارشناسان جهت زیباتر شدن پوشش سازه  و کیفیت بهتر از این پانل ها استفاده می کنند. این پانل با ورق های گالوانیزه،آلوزینک و آلومینیوم قابل تولید می باشد. ورق آلوزینک بدلیل خوردگی کم، مقاومت و خواص ضد زنگ نسبت به بقیه ورق ها کارایی بیشتری دارد.

ساندویچ پانل دارای مشخصه‌های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می‌باشد:ساندویچ پانل پیچ مخفی

بی اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی، کاربرد مقاومتی در برابر حرارت، مقاومت در برابر نفوذ آب و غیر قابل اشتغال.

عملکرد سازه‌ای ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل‌های دیواری معمولا تنها در معرض فشار باد و بار مکش باد هستند. با این حال امکان اعمال بار ضرب‌های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه، مهندس سازه مسؤول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش می‌باشد. مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده (building exposure) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعی و عمومی باد به کار برد.

پاسخ دهید

7 − 3 =