News & Events

ساندویچ پانل لانه زنبوری FRP ،.بی شک اولین چیزی که با شنیدن کلمه لانه زنبور در ذهن شکل می گیرد.،.اشکال شش گوشه لانه زنبور هاست.ساندویچ پانل لانه زنبوری یک مدل از ساندویچ پانل است.،كه از يك هسته مركزي نسبتاً ضعيف و لايه هاي خارجي قوي تشكيل شده باشد. معمولا در ساخت اين قبيل پانل هاي ساندويچي از كامپوزيت هاي الياف شيشه ( فايبر گلاس ) و یا الياف طبيعي كمك گرفته مي شود.پانل های لانه زنبوری اغلب در صنعت هواپیمایی استفاده می شود.

ساندویچ پانل لانه زنبوری FRP

ساندویچ پانل های کامپوزیت لانه زنبوری یک.روش ابزاری برای اتصال قطعات کامپوزیت می باشد.در ساندویچ پانل لانه زنبوری کامپوزیت اول با کامپوزیت دوم در یک سطح قرار می گیرند و فضای خالی بین این دو را با چسب پر می شود.ساندویچ پانل لانه زنبوری

در کشور ما ایران نیز این نوع از ساندویچ پانل ها با کیفیت مناسب تولید می شوند.،همچنین از لحاظ قیمت نسبت به نمونه های خارجی مقرون بصرفه هستند.

ساختار ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل لانه زنبوری از پلی استر تقویت شده با پلاستیک،. فیبر با مقاومت بالا و شیشه ساخته می شود. ساختار لانه زنبوری به طور گسترده ای در ساندویچ پانل استفاده می شود.، این نوع از پانل می تواند در انواع مختلف از جمله ساندویچ پانل FRP ، پانل آلومینیوم کامپوزیت و غیره استفاده شود .این تکنولوژِی که برای کاهش کردن مواد و هزینه استفاده می شود امروزه در ایران موجود است.

تعمیر ساندویچ پانل لانه زنبوری

همواره برای تعمیر پانل لانه زنبوری در محیط خود یک روش عمده این است. که می توان از میله های جوش داده شده برای پیوستن دو پوسته با هسته استفاده کرد .این روش موفقیت آمیز است اما بسیار وقت گیر است.،با توجه به درجه پاکیزگی بالایی که هنگام تاسیس و وقت جوش زدن آنها وجود دارد .محیط های لوله در پانل در معرض دوده ، روغن ، و مواد دیگر هستند . تمیز کردن پانل ها در این حالت و در حالت جوش زدن بسیار دشوار است .

کاربردهای ساندویچ پانل لانه زنبوری

با اینکه ساندویچ پانل های لانه زنبوری دارای یک پوسته بسیار. نازک اما در عین حال مستحکم می باشند.،از این رو برنامه های کاربردی اخیر نشان داده اند که پانل های لانه زنبوری FRP می توانند به طور مؤثر و اقتصادی برای سیستم های بلوک های بزرگراه مورد استفاده قرار گیرند. همچنین پانل لانه زنبوری FRP با هندسه. هسته ای سینوسی در هواپیما و گسترش عمودی بین ورقه های صورت روبرو است.

دیدگاهتان را بنویسید

20 − پنج =