News & Events

ساندویچ پانل های دیواری پس از تولید در کارخانه باید با شرایط ویژه ای به محل احداث ساختمان حمل شوند و سپس طبق نقشه ساختمان  و توسط نصاب حرفه ای به هم متصل و مونتاژ شوند. نصب ساندویچ پانل ها در مجموعه آرساس پانل کاملا حرفه ای و مطابق با استاندارد های لازم جهت نصب ساندویچ پانل ها میباشد. ساندویچ پانل دیواری متنوع میباشد مانند ساندویچ پانل سردخانه‌ای ، ساندویچ پانل آلوزینک، ساندویچ پانل نسوز.

شرکت آرساس پانل دارای کادر حرفه ای و آموزش دیده جهت نصب ساندویچ پانل دیواری استفاده میشوند و روش های متنوعی برای نصب ساندویچ پانل ها وجود دارد که ما در ادامه بطور کامل و واضح به همراه یک ویدئو مراحل کامل نصب ساندویچ پانل دیواری را شرح خواهیم داد.

نصب ساندویچ پانل دیواری

با ما همراه باشید در ادامه خواهیم گفت :

مراحل نصب آسان ساندویچ پنل دیواری

  • نکات قابل توجه جهت نصب ساندویچ پانل دیواری
  • نصاب حرفه ای آرساس پانل

 

آموزش روش های نصب ساندویچ پانل دیواری

نصب ساندویچ پانل دیواری با توجه به نوع و طرح پنل ها باید توسط متخصص و کادری حرفه ای صورت گیرد. در ساندویچ پانل های دیواری روش های مختلفی با توجه به نصاب های شرکت های نصب کننده پانل وجود دارد که رعایت نکاتی در نصب ساندویچ پانل باعث زیباتر شدن و بهینه تر شدن کار میشود.

دو روش آسان نصب پانل دیواری را بطور کامل توضیح میدهیم :

  • روش معمولی نصب ساندویچ پانل دیواری
  • روش نصبپانل های دیواری با پیچ مخفی

روش معمولی نصب ساندویچ پانل دیواری

در نصب ساندویچ پانل ها از پروفیل ها برای زیر سازی استفاده میشود و در ابتدای کار نصاب با توجه به ایعاد مورد نظر پروفیل کشی( یا زیر سازی ) رو انجام میدهد و با جوشکاری اتصال پروفیل ها و یا نبشی ها به پایان میرسد در مرحله بعد جا گذاری ساندویچ پانل ها و بستن پیچ ها طبق نقشه انجام میشود.

با توجه به نقشه نمای ساختمان در صورت بکار بردن پنجره در قسمت ساندویچ پانل دیواری با استفاده از دستگاه برش ساندویچ پانل، برش مورد نیاز توسط نصاب زده میشود و بعد ساندویچ پانل های با توجه به مکان مورد نظر در محل خود قرار میگرند. با توجه به قطر ساندویچ پانل پیچ های سرمته دار که در هر متر مربع چهار عدد به ساندویچ پانل و پروفیل پیچ میشود لازم به ذکر میباشد که در هر متر مربع میتوان از سه عدد پیچ نیز استفاده کرد.

 

روش نصب ساندویچ پانل های دیواری

دستگاه برش ساندویچ پانل

ابتدا که ساندویچ پانل از شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل خریداری میشود در طول های بسیار زیاد است که مورد نیاز مشتری نخواهد بود. این دستگاه برای برش دقیق ساندویچ پانل ها در اندازه های مختلف و مورد نیاز مشتری استفاده میشود . این دستگاه بسیار دقیق بوده و بر اساس استاندارد های روز جهان است.

دستگاه برش ساندویچ پانل

روش نصب پانل های دیواری با پیچ مخفی

روش دیگر برای نصب ساندویچ پانل دیواری استفاده از روش نصب پانل های پیچ مخفی است که در واقع این روش برای سازه های بسیار مستحکم تر کاربرد داشته چرا که در محل اورلپ و یا هم پوشانی پانل ها یک ستون فلزی قرار می گیرد که این پانل ها به ستون پیچ می شوند و حال برای اینکه پیچ ها در نمای کار دیده نشوند به گونه ای خم ورق در محل اتصال را طراحی کرده اند که پانل بعدی روی پیچ پانل قبلی را می پوشاند و در نهایت هیچ گونه پیچی در نما مشاهده نخواهد شد.

پس بطور خلاصه می توان اینگونه بیان کرد که در نصب ساندویچ پانل دیواری به روش پیچ مخفی می بایست در محل اتمام و شروع پانل بعدی یک ستون قرار گیرد که بتوان پانل را به آن ستون پیچ کرد و این امر باعث مقاومت بسیار زیاد دیواره ها می گردد. برای این منظور مبی بایست از قبل محاسبه ابعاد پانل ها را کرده تا ستون ها در محل دقیقی نسب شوند. عرض این نوع پانل در اکثر مواقع بین 95 سانتیمتر تا 112 سانتیمتر بوده که بسته به کارخانه تولید کننده می بایست قبل از اقدام به طراحی و ترسیم نقشه های اسکلت کار استعلام بگیرید.

 تمامی توضیحات فوق بطور کامل درقالب ویدئو آموزش نصب ساندویچ پانل دیواری را می توانید مشاهده نمایید.

بعد از نصب و اتمام کار در قسمت نصب ساندویچ پانل حال میتوان به مرحله بعد که شامل تمیز کاری یا ( زیبا سازی نما ) میباشد رفت که میتوان از تیزه یا فلاشینگ استفاده کرد با توجه به نظر مشتری و سلیقه میتوان از رنگ های مختلف نیز استفاده کرد که با توجه به ارتفاع ساندویچ پانل ها از تیزه استفاده نمود استفاده از تیزه برای زیبا سازی ساندویچ پانل های دیواری و ساندویچ پانل های سقفی امری ضروری و مفید میباشد که این مورد از زیبا سازی برای نصاب های آرساس پانل بسیار مورد توجه است و روش نصب انواع ساندویچ پانل، ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی چه بسا رعایت استاندارد سازی در این مجموعه بسیار مورد توجه میباشد.

نکات قابل توجه جهت نصب ساندویچ پانل دیواری

  • برای کاهش هزینه های پانل ها به جای استفاده از ورق فلزی و یا نبشی در دو طرف ساندویچ پانل، تنها در یک طرف ورق فلزی به کار رود. حتی امکان کاهش ضخامت ورق ساندویچ پانل و یا گام های به کار رفته در آن نیز وجود دارد.
  •  ساندویچ پانل ها به دو صورت عمودی و افقی با توجه به شرایط محل نصب میتوانند نصب شود. بعد از نصب محل اتصال ساندویچ پانل ها با ساختمان را توسط پیچ های مخصوص پیچ میکنند.
  • رعایت عایق حرارتی و صوتی ، و آبندی خوب، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی در هنگام نصب ساندویچ پانل برخوردار هستند.
  • جهت آبندی کردن پروژه دقت به روش قرارگیری نری و مادگی ساندویچ پانل دیواری مهم است. استفاده از چسب سیلیکون برای درزبندی و آب بندی مناسب ساندویچ پنل ها توصیه می شود.
  • از پیچ های واشرداری که مخصوص نصب ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی است استفاده شود.
  • از جمله مواردی که باید هنگام نصب ساندویچ پانل دیواری به آن توجه کرد شدت وزش باد منطقه، محل نصب پانل ها، عرض و ارتفاع پانل و فاصله بین ستون ها است.

نصاب حرفه ای آرساس پانل

نصابان متخصص آرساس پانل تکیل شده از کارشناسان نصب ساندویچ پانل دیواری بوده که بصورت تخصصی کار اجرای سازه های ساندویچ پانل دیواری را در پروژه ها انجام می دهند. بهتر است جهت جلوگیری از ناهماهنگی بین تیم ها در طراحی نقشه ، ساخت اسکلت و نصب ساندویچ پانل از یک گروه مهندسی یا گروه کاری استفاده شود که مدیر اجرایی هر سه مرحله یک نفر باشد.

آموزش نصب ساندویچ پانل دیواریدر این صورت نقشه خوانی ،و اجرایی کردن کار بسیار سریع تر و با نقص کمتری مواجه خواهد بود. گروه مهندسین راه کوشش یکی از شرکت های ارائه کننده خدمات طراحی و دارای تیم نصاب ساندویچ پانل برای پروژه های بزرگ با کاربری های مختلف می باشد که می تواند در این زمینه به عنوان مجری طرح انتخاب شود.
در صورتی که نیاز به نصب ساندویچ پانل دارید این کار باید توسط افراد معتبر و آموزش دیده انجام شود. درصورتی که پانل به درستی نصب نشود عمر مفید سازه بسیار کاهش خواهد یافت و نتایج جبران ناپذیری اتفاق خواهد افتاد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

10 − 1 =