News & Events

در مورد سالن هایی و یا ساختمانهای ساخته شده با انواع ساندویچ پانل که درارای سقف شیروانی هستند طراحی سیستم زهکشی در سیستم آب باران داخلی ضروری است. بنابراین ما به شما یک راه حل را در قالب یک سیستم برای زهکشی داخلی معرفی می دهیم. استفاده از آبرو و یا ناودانی روشی کارآمد جهت جمع آوری آب باران در سقف ساختمان استفاده کرد.

برای همه ما این سوال پیش آمده که تفاوت آبرو با ناودانی در چیست؟ آبرو یا گوتر (Gutter) همان ناودانی است و برای هدایت آب باران از روی سقف به لوله نصب میشود. و همچینن استفاده از ناودانی جهت جلوگیری از خسارات زیان باری است که بارش برف و باران می تواند به ساختمان وارد نماید.

کاربرد آبرو در سازه های ساخته شده با ساندویچ پانل چیست

مزایای استفاده از آبرو در سازه ساخته شده با ساندویچ پانل

آبرو نوعی فلاشینگ می باشد که جهت آب بندی و زیبایی ساختمان ها به کار می رود. در تمام سازهای ساخته شده با ساندویچ پانل و بخصوص در مناطق شمالی کشور به علت بارندگی زیاد برای هدایت آب باران از سقف به لوله فاضلاب از آبرو استفاده میکنند.

بنابراین یکی از راه کارهای جلوگیری از آسیب رسیدن به مصالح ساختمانی استفاده از آبرو یا گوتر(gutter) می باشد. آبرو های از جنس های مختلفی مانند گالوانیزه و یا upvc ساخته می شود.

از دیگر کاربردهای آبرو و ناودانی میتوان به در کنار خیابان ها هم می توان از آبرو یا گوتر یا مجرای آب اشاره کرد که به تمیزی خیابان و دور کردن آب از خیابان و هدایت آن به سمت فاضلاب ها می انجامد. یک وسیله کم عمق در زیر لبه سقف برای هدایت آب باران ثابت می شود که در گونه های مختلف ساخته می شوند و مجرای اصلی انتقال آب محسوب می شوند.

کاربرد آبرو گالوانیزه در کانال هلالی شکل یا چهارگوش جهت جلوگیری از ریزش مستقیم برف و آب به زمین بروی سازه های شیب دار و سوله ها با ضخامت و ابعادهای گوناگون است و مطابق با اقلیم و شرایط آب و هوایی همان منطقه طراحی و اجرا می گردد. استفاده از آبرو گالوانیزه در مناطقی که دارای باران اسیدی هستند مناسب نخواهد بود زیرا باران اسیدی باعث خوردگی سریع ورق گالوانیزه میشود.

شرکت آرساس پانل دارای آبروهای از جنس های متنوع و همچنین رنگ های متناسب با ساندویچ پانل های سقفی میباشد

انواع آبرو و یا ناودانی

آبرو در مدلهای متنوعی بسته به شکل ظاهری ساختمان ساخته شده با ساندویچ پانل تولید میشود. که از پر کاربردترین آنها میتوان به مدلهای آبرو شیبدار، آبرو وسطی، آبرو جعبه ای، آبرو کناری، آبرو فتیله ای و… غیره اشاره کرد.

آبرو فتیله ای و یا لندنی بصورت گرد ساخته میشود و در سقف های شیب دار و ساخت آلاچیق در منزل برای جمع آوری آب باران یا برف استفاده می شود و اکثرا از جنس upvc می باشند.

 

ساندویچ پانل آبرو و یا ناودانی

آبرو میانی در ساندویچ پانل

 

 

پاسخی بگذارید

13 + 13 =