News & Events

ساندویچ پانل نوعی مصالح و سازه ساختمانی است که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان ساندویچ پانل دیواری بخشی از مصالح ساختمانی تولید شده می‌ باشد که به دلیل داشتن کاربردها و مزایای مختلف جایگزین دیواری های سنتی شده است. ساندویچ پانل های دیواری دارای گستردگی طرح و رنگ می باشند که شما متناسب با سلیقه خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. به عبارت دیگر از ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار استفاده می شود.

ساخت دیوار با پانل پیش ساخته

ساندویچ پانل دیواری امروزه جایگزین سازه های قدیمی شده است. این پانل ها از دو ورق صاف و طرح دار با رنگ الکترواستاتیک با عرض یک متر و طول دلخواه با توجه به نیاز مشتری تولید و عرضه می شود. ورق های استفاده شده در ساندویچ پانل ضد خش و از جنس گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم می‌باشد، ضخامت آنها با توجه به نوع کاربرد و مصرف متفاوت است. ورق آلوزینک مورد استفاده در پانل دیواری از فولاد، آلیاژ روی و آلومینیوم است. ساندویچ پانل دیواری از چندین لایه تشکیل‌ شده که لایه داخلی آن از فوم و عایق است که قابلیت انعطاف بالایی دارد.

ساندویچ پانل دیواری دارای انواع مختلفی است که در ذیل به بخشی از آنها اشاره خواهیم نمود. در ادامه نیز همراه ما باشید زندگی زیباست اگر زیبایی را بتوان به وجود آورد.

1.ساندویچ پانل دیواری ساده: ساندویچ پانل دیواری ساده همان طور که از نام آن پیداست بدون هیچ‌گونه طرح و شیاری می‌باشد. این پانل‌ها کاملاً ساده هستند. ورق های بکار رفته در دو طرف ساندویچ پانل به‌صورت کاملاً صاف و بدون کرکره و یا نورد سرد به شکل کرکره‌های ریز، درشت، پانوراما، سینوسی ریز و درشت است. ضخامت این نوع سازه در حدود سه تا بیست و پنج سانتی متر و عرض نود و شش تا یک متر و نوزده سانتی متر عرضه می‌شوند.

2.ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی: ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی فرم مخصوص به خود را دارد طوری که پیچ های اورلپ آن بعد از نصب مخفی می‌شوند. به این صورت که ابتدا لبه‌ های یک پانل با استفاده از پیچ به سازه اصلی یا اسکلت بنا متصل می‌شود، سپس اورلپ های بعدی این پانل روی آن قرار می گیرد و پیچ را مخفی می کنند طور که دیده نمی‌شود و پیچ پنهان‌ شده و معلوم نمی‌شود و همین عامل باعث زیبایی دو چندان بنا می‌شود. ساندویچ پانل پیچ مخفی با ضخامت پنج سانتی متر تولید می‌شوند و تفاوت آن تنها در شکل لبه های ساندویچ پانل و عرض آن با دیگر ساندویچ پانل های دیواری می‌باشد طوری که عرض این نوع پانل یک متر و  شانزده سانتی متر می‌باشد که چهار سانتی متر آن به هنگام نصب از بین می رود و عرض مفید مورد استفاده پانل دیواری پیچ مخفی یک متر دوازده سانتی متر است. توجه داشته باشید که ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی فقط برای استفاده به‌ عنوان دیوار پیش‌ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمی‌توان برای سقف مورد استفاده قرارداد. این نوع ساندویچ پانل دیواری همچون سایر پانل های دیواری در رنگ بندی و فوم بکار رفته مانند سایر پانل هاست. ساندویچ پانل پیچ مخفی در جنس های گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

پاسخی بگذارید

چهار − سه =