News & Events

تفاوتی نمی کند که شما قصد نصب ساندویچ پانل یا هر سازه دیگری دارید،باید به این نکته توجه کرد که قبل از نصب هر چیزی، لازم است که شرایط فنی مناسب و ایمنی برای مونتاژ و نصب فراهم باشد. فراهم کردن مشخصات فنی برای نصب، مانند تهیه نقشه طراحی لازم است. نصب انواع ساندویچ پانل را باید به شرکت های تخصصی که تمام وسایل لازم، تجهیزات و نصاب ساندویچ پانل آموزش دیده دارند بسپارید تا از بروز خسارت و یا آسیب دیدگی ساندویچ پانل جلوگیری شود.

 

ساندویچ پانلنکات مهم جهت حمل و نصب انواع ساندویچ پانل

قبل از انجام نصب ساندویچ پانل، لازم است که کیفیت ساختار باربری (قاب فلزی) را جهت تطبیق با نقشه (ابعاد ساندویچ پانل ها، ابعاد افقی و عمودی تیرها) صورت گیرد زیرا این مهم ترین شرط لازم برای نصب با کیفیت ساندویچ پانل است.

ساندویچ پانل ها باید مطابق نقشه و نمای ساختمان باهم ترکیب ونصب شوند. ساندویچ پانل دیواری از ناحیه لولایی “لبه” باید به طرف نمای داخلی قرار بگیرند تا راحتر نصب شوند.

جهت بارگیری ساندویچ پانل ها از کارخانه باید از جرثقیل مخصوص استفاده کنید زیرا حما آن با نیرو انسانی امکان پذیر نبوده و بسیار زمان بر است.
هنگام حمل و جابجایی  ساندویچ پانل ها به محل نصب، لازم است که دقت کافی را بخرج دهید زیرا بی احتیاطی هنگام جابجایی ممکن است منجر به تغییر شکل، رنگ پریدگی و حتی باعث شکستن عایق EPS شود.

قبل از نصب، ساندویچ پانل ها باید تمیز شوند، سطح ساندویچ پانل و محل اتصال آنها باید از هر گونه آلودگی احتمالی پاک شود، و در صورت لزوم و طبق نقشه جاهایی که نیاز است جهت نصب درب و پنجره برش بخورد، برش لازم انجام می شود.

برای برش ساندویچ پانل ها، توصیه می شود از ابزارهایی مخصوص استفاده کنید که از ایجاد حرارت بیش از حد جلوگیری می کنند. از دستگاه هایی مانند برش های الکتریکی دستی، اره های دیجیتال، اره برقی های الکتریکی با مشخصات دندانه های مناسب جهت برش ساندویچ پانل. پس از برش، لازم است تراشه ها را از روی سطح پانل با یک قلم مو، بدون آسیب رساندن به پوشش رنگ، حذف کنید.

 

نکات نصب ساندویچ پانل

دقت کنید : به هنگام برش ساندویچ پانل ها  Sandwich Panel حرارت ناشی از استفاده ابزار (برای جلوگیری از آسیب های رنگی ناشی از گرمای موضعی)، و همچنین انجام جوش کاری در نزدیکی پانل، با دمای بالا و ایجاد جرقه ممکن است به پوشش پلیمری و روکش فلزی پانل آسیب برساند. برشساندویچ پانل روی قفسه های افقی و منعطف و  بدون اینکه آسیبی به روکش ساندویچ پانل ها وارد کند، انجام می شود. ابتدا روکش فلزی برش خورده و سپس قسمت عایق و یا فوم برش می دهیم.

در طول نصب ساندویچ پانل های سقفی، توجه داشته باشید که زیرا ممکن است برش چپ و راست داشته باشد.

برای اتصال ساندویچ پانل ها به یکدیگر و داشتن نمای زیبا از فلاشینگ استفاده می شود. با استفاده از پیچ و دریل مخصوص ساندویچ پانل ها را بوسیله فلاشینگ به هم متصل کنید و از محکم بودن تک تک مناطق اتصال ساندویچ پانل به یکدیگر اطمینال حاصل فرمایید. و در عین حال از سفت کردن بیش از اندازه اتصالات اجتناب کنید، بلکه می تواند روی روکش پانل آسیب برساند.

طول پیچ به ضخامت ساندویچ پانل بستگی دارد. لبه های اتصال بین ساندویچ پانل ها باید با فوم درزگیر (به ضخامت 20 میلی متر) یا پشم معدنی (بیشتر در لبه سقف یا در جای مجاورت دیوار) پوشانده شود تا ساندویچ پانل ها به یکدیگر فیکس شوند و از ورود باد و آب ناشی از بارش برف و باران از درزها جلوگیری شود.

در طول نصب، از راه رفتن بر روی ساندویچ پانل ها و همچنین قطعات نصب مانند پیچ و مهره جدا خودداری نمایید.
در نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی، هر  8 تا 10 متر باید یک تیر و ستون نصب شود.
جهت تمیز کردن سطح ساندویچ پانل ها نباید از مواد شوینده قوی استفاده کرد زیرا سبب آسیب رساندن به روکش ساندویچ پانل می شود.

توجه داشته باشید که نصب ساندویچ پانل در شرایط بد آب و هوایی ماننده: وزش باد با سرعت بالاتر از 9 متر بر ثانیه و همچنین در بارندگی یا مه، توصیه نمی شود و در صورت ضرورت باید نکات ایمنی و شرایط کار ایمن را رعایت نمایید.

اتصال دهنده های ساندویچ پانل

جهت فیکس و اتصال ساندویچ پانل های سقفی و دیواری توصیه می شود از پیچ های خودکاری از جنس فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن با واشر استفاده کنید که مستقیما نصب آن بر روی قاب فلزی تا 12.5 میلی متر بدون سوراخکاری قبلی امکان پذیر است.
هنگام انتخاب پیچ های خودکاری لازم است نوع پایه (فلز، چوب، و غیره) را بررسی کنید، قطر و طول آن بستگی به ضخامت ساندویچ پانل ها دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × یک =