News & Events

ساندویچ پانل هم مانند دیگر محصولات در خرید آن نیز باید نکاتی را رعایت کنیم تا محصولی خوب و با کیفت خریداری کنیم.ایده ساخت ساندویچ پانل اولین بار از ساندویچ همبرگر در امریکا در ذهن سازنده آمد و به دلیل شباهت بسیار این سازه آماده به ساندویچ این نام را به خود گرفته است چون ماننده ساندویچ دارای چندلایه می باشد دو لایه خارجی و لایه میانی می باشد و ساندویچ پانل نامیده می شود.نکاتی بسیار مهم در خرید ساندویچ پانل وجود دارد که از جمله موارد آن را در ادامه می گوییم.

خرید ساندویچ پانل و نکات لازم برای دانستنچه نکاتی را در خرید ساندویچ پانل باید رعایت کنیم؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و در ساخت و ساز و تولید سازه های ساندویچ پانل و محصولات متنوع باعث شده است که پیشرفت زیادی در ساخت ساز داشته باشیم.و همچنین ساندویچ پانل ها امروزه یک نیاز ضروری بشر شده است زیرا زمان برای همه افراد مهم می باشد به همین دلیل سازه هایی با ساندویچ پانل ها در زمان کمی ساخته می شود.

1-نوع ورقه های دو لایه خارجی

در ساندویچ پانل ورقه هایی که به کار می روند باید از جنس خوب و کیفت زیادی بر خوردار باشند زیرا این لایه های ورقی در معرض نور خورشید و باد باران قرار دارند و باید از جنس مرغوبی باشند تا در این محیط دوام بیاورند.اگر جنس ورقه ها کیفت نداشته باشد بد از چند سال ساندویچ پانل دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شود.

ورقه هایی از جنس هم چون آلوزینک یا گالوانیزه  که استحکام بسیار زیاد هستند و در ساخت ساندویچ پانل مناسب می باشند و طول عمر زیادی در سازه دارا می باشد.

همچنین باید توجه داشته باشید که ساندویچ پانلی که خریداری می کنید از شرکتی شناخته شده و تولیدات با کیفت خریداری کنید تا خیالی آسوده از خرید خود داشته باشید.

2- نوع لایه میانی ساندویچ پانل

در قسمت میانی ساندویچ پانل ها لایه ای وجود دارد که بسیار مهم می باشد که به آن فوم می گویند که بصورت فشرده در بین دو ورق تزریق می شود. در خرید ساندویچ پانل حتما به قسمت میانی یا همان فوم ساندوچ پانل توجه داشته داشته باشید که از جنس فوم پلی یورتان باشد زیرا نقش مهمی در عایق آن دارد چون عایقی مطمئن تر در برابر باد و باران و نفوذ آنها به داخل سازه است.

یکی از بهترین فوم هایی که توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته فوم پلی یورتان است که از بهترین فوم ها شناخته است و در ایران بیشتر از فوم های  نوع xps استفاده می شود که با فوم پلی یورتان اصلا قابل مقایسه نمی باشد.

3-دستگاه تولید کننده ساندویچ پانل

دستگاه هایی تولید کننده ساندویچ پانل بسیار مهم است زیرا باید استاندارد های تولیدات پانل را داشته باشد زیرا ممکن است جنسی نا مرغوب تولید کنند و در این صورت نمی توان اعتماد کرد که بتوان عایقی که میخواهیم را پوشش دهد و حتما در برش آن ها هم به مشکل بر میخورید و همین کار باعث می شود نمایندگی های گارانتی محصول خود را قبول نکند. در بازار دستگاه های چینی زیادی وجود دارد که استاندار های لازم را ندارند و باعث تولید پانل های بی کیفت می شود.

4-داشتن گارانتی و ضمانت

بیشتر محصولات دارای ضمانت می باشند و همچنین شرکتی که از نظر کیفت جنس تولید شده خود مطمعن باشد این ضمانت را به مشتری خود می دهد که محصول خود بی عیب نقص تولید کرده است و به همین دلایل داشتن ضمانت و یا گارانتی بسیار مهم می باشد.

عصر جدیدی از ساندویچ پانل ها

با تولیدات نوع جدیدی از ساندویچ پانل ها نسل جدید ساندویچ پانل به نام ایرداکت که در کانال های گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها استفاده می شود، از خانواده پلی یورتان بوده و دیگر نیاز به عایق ندارند. نام دیگر آن (PIR) است. این روش باعث شده است که رشد خوبی در عرصه ساخت ساز داشته باشیم.

در پایان حتما توصیه می نماییم جهت بهره وری هرچه تمام تر از خرید خود و انتخاب و خرید بهترین نوع ساندویچ پانل و مناسب کار شما حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 3 =