News & Events

نوع مصالح مصرفی در ساختمال بسیار مهم است پس اگر یک ساختمان با عمر طولانی و با کیفیت می خواهید در انتخاب نوع مصالح مصرفی دقت کافی را داشته باشید.

ساندویچ پانل به‌عنوان پوشش دیواری و سقف بهترین و مناسب‌ترین جایگزین برای سازه‌های سنتی پوشش‌ها و متریال سنتی است و به دلیل پیشرفت جهان علم و فناوری در زمینه مصالح ساختمانی، استفاده از سازه‌های آماده مانند ساندویچ پانل دیواری و انواع ساندویچ پانل سقفی افزایش‌ یافته است.

با ما همراه باشید در ادامه خواهیم گفت در هنگام خرید ساندویچ پانل به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم.

چند نکته مهم به هنگام خرید ساندویچ پانل

نکات مهم به هنگام خرید انواع ساندویچ پانل ها

  • نوع ورق به کار رفته در ساندویچ پانل سقفی و دیواری

شما با یک جستجو مختصر در google درباره ساندویچ پانل و شرکت های تولید کنند ساندویچ پانل سقفی و دیواری میتوانید اطلاعات کافی را درباره مواد اولیه تولید ساندویچ پانل ها و کارخانه ساخت آن کسب کنید.

اولین نکته که در خرید ساندویچ پانل ها که باید به آن دقت نمود نوع ورق به کار رفته در ساندویچ پانل است شما میتوانید با توجه به اهمیت کاربری ساختمان ساندویچ پانل مورد نظرتان را به کارخانه تولید ساندویچ پانل سفارش دهید.

  • ساندویچ پانل با ورق آلوزینک

با کیفیت ترین ورقی که در بازار موجود است و مورد تائید هست ورق آلوزینک است که در داخل کشور تولید نمی‌شود . این ورق ازلحاظ استحکام و طول عمر دارای بیشترین بازده هست. ورق آلوزینک فلز گالوانیزه نورد شده است که ترکیبات آن‌ها 55% آلومینیوم ، 43.4% روی و 1.6% هست.

ساندویچ پانل هایی که با ورق آلوزینک ساخته میشود را ساندویچ پانل آلوزینک می نامند. ساختار بسیار ساده داشته و متشکل از دو ورق فلزی و یک لایه عایق و یا فوم با ویژگی های فیزیکی خاص درون آنها است .امروزه تمامی ساخت و ساز ها بخصوص سالن های خدمات عمومی ، صنعتی ، کشاورزی ( ذخیره سازی ، فروشگاه های سرد ، اتاق نگهداری حیوانات ) با ساندویچ پانل متصور می شود.

ساندویچ پانل با ورق آلوزینک

  • ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه

بعد از ورق آلوزینک بهترین ورق موجود دربازار ایران ورق گالوانیزه است. ورقی که نامرغوب باشد بعد از مدت حدود 10 سال به علت بارش برف و باران دچار زنگ‌زدگی و یا پوسیدگی می‌شود و در نهایت باعث آسیب ساندویچ پانل ها میشود.

ساندویچ پانل ساخته شده با ورق گالوانیزه با فلز روی پوشانده شده میباشد. این آهن، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت آهن گالوانیزه، از آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن فلز روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد بکار می‌رود.

  • نوع فوم مصرف شده در تولید ساندویچ پانل

از دیگر مواردی که به هنگام خرید ساندویچ پانل باید به آن توجه کنیم نوع فوم مصرفی در ساندویچ پانل است.

ساندویچ پانل ها دارای یک ساختاری سه لایه است که دارای دو لایه بیرونی می باشد. لایه ای میانی که همان هسته ساندویچ پانل است. به عنوان عایق پانل بوده و به صورت فشرده میان دو ورق فولادی که از جنس آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیزه است تزریق می شود. این لایه میانی فوم ساندویچ پانل نامیده می شود. که از جنس های مختلف ازجمله پلی یورتان، پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می شود.

 ((بهترین نوع فوم ساندویچ، فوم پلی یورتان است زیرا عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک ))

  • دستگاه‌های تولیدکننده ساندویچ پانل

در خرید ساندویچ پانل حتی باید به دستگاه تولید کنند آن نیز توجه داشت دستگاه‌هایی که از آن برای تولید ساندویچ پانل استفاده می‌شود باید دارای استانداردهای جهانی باشند.

دستگاه های تولید ساندویچ پانل به ترتیب تولید به شرح زیر میباشند:

دستگاه رول فرمینگ (فرم دهنده ی رول) : دستگاه رول فرمینگ برای فرم دادن به ورق گالوانیزه از نوع رنگی، سقفی یا دیواری استفاده می شود.

دستگاه تزریق فوم: دستگاه تزریق فوم، سیستمی با فشار بالا است در این سیستم مواد ورودی تحت فشار معین و   بالایی در پمپ ها جریان می یابند.
معمولا برای تولید فوم پلی یورتان مایعی همچون پلی ال یا پلی ایزوسیانت یا مواد دیگر با فرمول  های خاص دریافت می شوند.پس از آن طی واکنش های شیمیایی به فوم پلی یورتان تبدیل میشوند. این مراحل قالبگیری تزریقی نامیده میشود.

دستگاه دبل بلت: طول این دستگاه 25 الی 30 متر است

دستگاه برش: با این دستگاه محصول نهایی متناسب با سفارش مشتری برش داده می شود.

دستگاه انباشته ساز و بسته بندی: برای بسته بندی نهایی می باشد. طول این خط تولید میتواند 120متر باشد.

دستگاه انباشته ساز و بسته بندی

ساندویچ پانل تولیدشده توسط دستگاهای چینی که استاندارد جهانی ندارند، دارای کیفیت مرغوب نیستند مشکل دستگاه‌های بی‌کیفیت به همین‌جا ختم نمی‌شود، در هنگام نصب به دلیل قالب‌بندی و برش‌های نامناسب دستگاه‌های متداول؛ مجریان نصب با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده و بعضاً نمی‌توانند آبندی و کیفیت اجرای پروژه‌ها را تضمین نمایند و معمولاً از زیر بار مسئولیت نصب شانه خالی می‌کنند.

  • شرکت تولیدکننده ساندویچ پانل

برند تولیدی ساندویچ پانل نیز بسیار حائز اهمیت میباشد. قاعدتاً هر چه شرکت باسابقه‌تر باشد مورد اعتماد تر نیز است. ما شرکت آرساس پانل که دارای سابقه طولانی درخشان در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری میباشد را به شما عزیزان توصیه میکنیم.

  • تضمین کیفیت ساندویچ پانل
    همه ما با واژه گارانتی و یا ضمانت آشنایی داریم. در هنگام خرید ساندویچ پانل نیز باید به این مورد توجه ویژه ای کنیم. باید از نمایندگی فروش ساندویچ پانل درباره داشتن ضمانت پس از فروش و همچنین مدت زمان ضمانت پرسجو کنیم.
  • شرایط مناسب حمل و نقل

در مرحله آخر مطئن شوید که کارخانه تولید ساندویچ پانل مورد نظر شما دارای جرثقیل مخصوص جهت گذاشتن بار بر روی کامیون حمل بار است یا خیر؟  زیرا اگر کارخانه مجهز به جرثقیل نباشد کار حمل و نقل برای شما بسیار سخت خواهد شد و امکان آسیب دیدگی ساندویچ پانل بسیار زیاد میشود. و همچنین توجه داشته باشید که چنگک های جرثقل تمیز و صاف باشد تا ساندویچ پانل آیب نبیند.

پاسخی بگذارید

5 × سه =