News & Events

امروزه کابرد سازه ها و ساختمان های کوچک و پیش ساخته و مداوم روز به روز در حال افزایش است. استفاده از خانه های کوچک که بیشتر با نام کانکس معروف هستند در بسیاری از جنبه های کاری مانند کانکس های نگهبانی، کانکس های اداری و گلخانه های کوچک… رواج یافته است. اما سوالی که برای خیلی از افراد پیش می آید نحوه ساخت کانکس و کاربرد اصلی آنان است. همچنین اتفاقات ناگوار سال های اخیر کشور مانند زلزله کرمانشاه که متاسفانه خسارات زیادی به کشور و مردم وارد کرده باعث شده مردم به استفاده از این محصولات روی بیاورند.

کانکس ها که معمولا یک فضای کوچک و به اندازه یک اتاق هستند و برای هر منظور خاص نوع طراحی متفاوتی دارند و این تفاوت بین کانکس ها و سایر اتاقک های آماده مانند کانتینرها هستند. سایر اتاقک ها معمولا برای یک منظور خاص تولید می گردند البته می توان از آنها در موارد دیگر نیز استفاده نمود اما کانکس ها برای هر کاربردی طراحی متفاوتی دارند.

مراحل ساخت یک کانکس

برای ساخت یک کانکس مراحل متعددی وجود دارد که همه آنها گام به گام باید صورت پذیرد. درست است که شما فقط محصول را سفارش می دهد و شرکت کانکس مورد نظر شما را تحولیتان می دهد. اما طراحی و ساخت آن طبق برنامه ریزی باید انجام گیرد و استاندارد های تولید در هر مرحله باید اجرا گردد. در ادامه مراحل تولید یک کانکس را به صورت گام به گام برای شما شرح می دهیم.

1.تعریف پروژه ساخت کانکس

شروع ساخت هر نوع کانکس با تعریف پروژه اغاز می شود. در ابتدا باید کاربردی که از کانکس انتظار می رود مشخص گردد. حضور متخصصان در این جلسه الزام است زیرا آنها باید انتظارات کارفرمایان را با داده های علمی و استانداردهای فنی تطابق داده و در واقع به پروژه مسیر اجرایی بدهند.

2. مرحله دوم تهیه نقشه های فنی و طراحی ظاهری محصول است. در این مرجله مهندسان و طراحان اقدام به ترسیم نقشه های جزیی و ظاهر اصلی کار می نمایند. در این مرجله اطلاعات فنی باید کاملا برای اجرای کار مشخص گردد. همچنین طراحی ظاهری کار باید به کارفرما نشان داده شود. بعد از بررسی کارفرما اصلاحات وی باید بر روی طرح ها اعمال گردد تا سلیقه وی تماما اجرایی شود. همچنین جزئیات فنی باید کاملا برای کارکنان اجرایی مشخص گردد تا استاندارد های ساخت محصول کاملا هنگام پیاده سازی اجرا گردد.

کانکس ماموت3. مرحله سوم اجرای کار تعیین برنامه زمانبندی برای طراحی، ساخت و تحویل محصولات به مشتریان است. در این مرجله باید توان شرکت از نظر میزان تولید کانکس در بازه زمانی مشخص، اولویت پروژه ها و زمانی که کارفرما برای دریافت کانکس مد نظرش است تعیین گردد تا روال کارها مشخص گردد.

4. مرحله چهارم از مراحل تولید کانکس مرحله ساخت اسکلت آن می باشد. در این مرحله سازه فلزی یا استراکچر کار به صورت کامل طراحی می گردد. پانل های مختلف که می تواند از جنس ساندویچ پانل نیز باشد به یکدیگر جوش داده می شود. بر اساس نقشه ها و پلان های از قبل طراحی شده ساختار کلی کار ایجاد گردیده و کانکس آماده به مرحله زیبایی سازی و تزئین میرود. در بعضی از موارد کارفرما درخواست طراحی متفاوتی می نماید که بهتر است در همین مرحله شمای کلی کار را به او نشان داده تا تایید گردد.

5. مرحله اخر نیز زیباسازی و تزیینات داخلی کانکس است. در این مرحله در و پنجره برای کانکس نصب می گردد. پوشش سقف که از ساندویچ پانل سقفی استفاده می گردد نصب می گردد. دیواره ها با ساندویچ پانل دیواری تکمیل می گردد. کلیه عایق بندی ها انجام میگردد. کانکس رنگ آمیزی می گردد. در مرحله رنگ آمیزی بعضی از پانل ها خود به صورت پیش فرض رنگ شده هستند و نیازی به رنگ مجدد ندارند و فقط کافی است به آنها جلا داده شود.

6. مرحله ششم که اخرین مرحله نیز می باشد که تحویل کانکس به مشتری می باشد. اگر کانکس طراحی شده کوچک باشد معمولا در درب کارخانه به مشتری تحویل داده می شود اما اگر کانکس بزرگتر یا برای کاربردهای خاص باشد مثلا ساندویچ پانل سردخانه ای معمولا متخصصان شرکت اقدام به نصب و طراحی کانکس در محل مشتری می نمایند.

انواع کانکس شرکت آرساس پانل

کانکس ها در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند و روز به روز به کاربرد آنها اضافه می گردد. اما در یک دسته بندگی شامل کانکس های مسکونی – کانکس خدمات شهری – کانکس اداری – کانکس کارگاهی – کانکس های سفارشی می باشند.

کانکس های مسکونی برای ویلا ها و خانه های پیش ساخته می باشند و تمام امکانات یک خانه کامل را دارا می باشند از جمله سرویس بهداشتی، حمام و… . همچنین این کانکس ها قابلیت انتقال از یک محیطی به محیط دیگر را به سادگی دارا می باشند.

کانکس های خدمات شهری و کارگاهی معمولا بسیار شبیه هم هستند از این نظر که بیشتر برای کارهای اجرایی در نظر گرفته می شوند و گاها برای استراحت افراد یا نگه داری تجهیزات خاصی استفاده می گردند.

کانکس های خدمات شهری که سرعت رشد بالاتری نسبت به سایر انواع کانکس دارند. در سطح شهر می توانید نمونه های زیادی از این کانکس ها را می بینید که شامل ایستگاه های اتوبوس، پیشخوان های بانکی سیار، ایستگاه های دوچرخه و… می باشند. تقریبا رویکرد شهرداری به استفاده هر چه بیشتر از این کانکس ها برای خدمات خود می باشد.

قیمت کانکس ها به چه صورت تعیین می شود؟

قیمت هر محصولی متاثر از قیمت مواد اولیه آن است برای مثال اگر کانکسی از ساندویچ پانل ساخته شده باشد باید قیمت ساندویچ پانل را نیز در هزینه نهایی محاسبه نمود. مشخصاتی که برای تعیین قیمت هر کانکس باید در نظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

ابعاد – مساحت کل – تعداد پنجره ها – تعداد درب – تیر آهن – اسکلت – کف – سیم کشی – بدنه خارجی – سقف – دیوار پوش داخلی – عایق جداره ها و بسیاری از جزئیات دیگر.

بهتر است برای دریافت قیمت دقیق کانکس ها با مشاوران شرکت آرساس پانل تماس حاصل نموده تا از قیمت روز کانکس شما را مطلع نمایند.

شماره تلفن همراه: 09129261375

شماره تلفن دفتر شرکت: 02122258791

پاسخ دهید

چهارده − 6 =