News & Events

کاربرد اصلی فلاشینگ در ساندوبچ پانل چیست؟

برای اینکه ظاهری زیبا و دلچسب در سازه های ساخته شده با ساندویچ پانل داشته باشیم از فلاشینگ استفاده می کنیم. فلاشینگ درز ها و محل اتصال ساندویچ پانل ها را پوشش میدهد و باعث میشود که سازه نمای زیبایی داشته باشد و همچنین از نفوذ باد و باران و بخصوص جانوران به داخل سازه جلوگیری میکند.

فلاشینگ های ساندویچ پانل که جزء قطعات جانبی و نصب ساندویچ پانل می باشد بسته به طراحی سازه، دارای مدل های مختلف و جنس های مختلفی می باشد. که با توجه به طراحی سازه تعداد و نوع آنها را مشخص میکنیم و به شرکت تولید کننده ساندویچ پانل سفارش میدهیم.

انواع فلاشینگ ساندویچ پانل

انواع فلاشینگ ساندویچ پانل

همانطور که گفتیم با توجه به شکل ظاهری ساختمان و نحوه قرار گیری ساندویچ پانل در کنار هم شکل مورد نیاز فلاشینگ مشخص میشود و از فلاشینگ برای آبندی شیروانی، ايجاد نمايی زيبا در زير سقف های شيروانی و مخفی کردن خرپا در شیروانی استفاده میشود.

و اما از پر کاربردترین مدل فلاشینگ ساندویچ پانل فلاشینگ U و فلاشینگ نبشی که به این صورت L و دارای زاویه 90 درجه و فلاشینگ سه پله می باشد، است اما اگر شما به شکل های مختلفی نیاز داشته باشید شرکت آرساس پانل طرح آن را از شما سفارش می گیرد و اقدام به ساخت آن می نماید.

فلاشینگ نبشی یا L 

این فلاشینگ که از پرکاربردترین نوع فلاشینگ است که عمده کاربرد آن در قسمت های گوشه  ساختمان برای پوشش درز بین ساندویچ پانل ها و همچنین برای پوشاندن قسمت اتصال سقف به دیوار است. زاویه داخلی این فلاشینگ 90 درجه می باشد و در دو مدل بیرون رنگی و داخل رنگی تولید میشود.

این مدل فلاشینگ ها یک سانت از لبه های آخر نبشی ها به سمت داخل یا خارج خمکاری شده اند که این کار باعث استحکام و زیبایی نبشی خواهد شد.

فلاشینگ نبشی یا L

شرکت آرساس پانل دارای فلاشینگ U در رنگ های مختلف و هم رنگ با ساندویچ پانل شما و در انواع پروفیل ها می باشد.

فلاشینگ سه پله

شکل ظاهری فلشینگ سه پله شبیه به Z می باشد و عمده کار برد آن برای قسمت حاشیه جلو سازه ساندویچ پانل سقفی قسمت آبریز مورد استفاده قرار میگیرد.  مزایای استفاه از فلاشینگ U زیبا سازی نمای بیرونی سازه و عایق سازی در برابر عوامل جوی،و جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب میباشد.

کاربرد دیگر فلاشینگ سه پله در قسمت کرسی چینی ساختمان است که باید از بیرون پوشیده شود تا از پوسیدگی و خرابی عایق و ورق جلوگیری کند و همچنین آب را به سمت بیرون سوله یا اتاق هدایتکند. به علت استفاده زیاد از این فلاشینگ شرکت آرساس پانل همیشه آنها را در رنگ های مختلف بصورت آماده دارد.

فلاشینگ سه پله

 

فلاشینگ U

کاربرد فلاشینگ U برای پوشاندن درو تا دور حاشیه ساندویچ پانل سقفی ساختمان میباشد. از فلاشینگ U میتوان در مواردی که ارتفاع دیوار سازه کوتاه است به جای آهن و یا نبشی کشی از این نوع فلاشینگ استفاده نمود به صورتیکه سطح داخلی فلاشینگ به سقف ویا کف پیچ یا پرچ شود و ساندویچ پانل دیواری در داخل این فلاشینگ قرار گرفته و پرچ میشود.
زوایای این فلاشینگ به صورت 90 درجه خمکاری شده و یک سانت از لبه های دو طرف به سمت داخل به صورت یه خم کوچک، خمکاری شده که مهمترین ویژگی های آن ایجاد استحکام و صاف نگهداشتن لبه های ورق میباشد.

فلاشینگ U

پاسخی بگذارید

چهارده + بیست =