//
News & Events

لزوم شناخت انواع دیوارهای پیش ساخته

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی بخصوص در زمینه ساخت و ساز تنوع تکنولوژی‌های ساختمان جهت افزایش سرعت ساخت و ساز و همچنین سبک سازی سازه و کاهش هزینه ها  بسیار زیاد شده و به همین خاطر مصالح پیش ساخته بسیاری روی کار آمده اند یکی از جدیدترین روش‌های سریع ساختمان ساز استفاده از دیوارهای پیش ساخته است مانند دیواره های پیش ساخته گچی و بتنی و … که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 انواع دیوارهای پیش ساخته

دیوارهای پیش ساخته سازه ای در کارخانه ساخته میشود و سپس به محل ساخت سازه ساختمان منتقل میشوند و طبق طرح و نقشه ساختمان شما مونتاژ و نصب می شود.

انواع دیوار پیش ساخته جدید ساختمانی

از دیوارها پیش ساخته که از آن به عنوان دیوارهای داخلی و دیوارهای خارجی استفاده میشود. می‌توانند جایگزین مناسبی برای آجر نما، آجر توپر رسی، سفال، پانل‌های فلزی، بلوک‌های گچی و…. باشند. بنابراین کاربردهای گوناگونی در ساختمان سازی دارند. و هر کدام ویژگی‌ها و قاعدتا محدودیت‌های خاص خود را دارند. سیستم سازه‌های پیش ساخته سبک را حدود ۳۴ سال پیش یک آمریکایی ابداع کرد البته قبل از آن و در حدود سال 1970 اولین ساندویچ پانل های دیواری و سقفی در ساخت سازه ها بکار گرفته شد و موجب تحول عظیمی در صنعت ساختمان گردید.

دیواره داخلی ساختمان چیست ؟

دیواره داخلی ساختمان به دیوارهایی گفته میشود که از آن صرفا جهت جدا سازی فضا استفاده میشود و ضخامت آن 10-15 سانتی متر میباشد. تفاوت آن با دیوار خارجی در ضخامت آن و تحمل بار ساختمان می باشد.

دیواره خارجی ساختمان چیست ؟

دیوار خارجی در بسیاری موارد مشرف به خیابان، کوچه، حیاط و یا ساختمان کناری است. این دیوار معمولا با آجرهایی با ضخامت 20 سنتی متر چیده می شوند. ضخامت این دیوار پس تکمیل و اجرای عایق ها (صوتی و رطوبتی)، سنگ، گچ خاک و گچ، ممکن است به 35 سانتی متر هم برسد. یک نکته که معمولا برای ساخت دیوار جان پناه در پشت بام ارتفاع آن را حداقل 110 سانتیمتر درنظر می گیرند.

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته یک محصول ساختمانی است، از آن به عنوان دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان میتوان استفاده کرد. این دیوار پیش ساخته که از ریختن بتن با عیار متناسب با کاربری ساختمان در یک قالب مخصوص تولید می شود پس از گیرش بتن قالب ها را باز میکنند و دیوارهای پیش ساخته بتنی را به محل احداث ساختمان منتقل می کنند.

استفاده از دیوار پیش ساخته بتنی راه حل مناسبی برای برقراری امنیت و تثبیت حد و حدود زمین در اطراف انبارها، محیط های عرضه، سالن های صنعتی، سوله ها و … می باشد.

 انواع دیوارهای پیش ساخته جدید و بتنیدیوار پیش ساخته گچی

دیوار گچی پیش ساخته و یا همان بلوک گچی که در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن از گچ معمولی بسیار ریز تر بوده تولید میشود و عموما به عنوان دیوار داخلی و یا پارتیشن استفاده میشود و ضخامت آنها 60 70و 80 و 90 و 100 سانتی متر میباشد.

دیوارهای گچی پیش ساخته بصورت بلوک می باشند و دارای سطحی صاف هستند که پس از نصب در محل، کاربر میتواند طبق سلیقه خود آن را نقاشی و یا کاغذ دیواری کند.

 

 انواع دیوارهای پیش ساخته در ساختماندیوار پیش ساخته STO

پانل های دیواری پیش ساخته STO ، مزایا و معایب بیشتری نسبت به مصالح ساختمانی سنتی از خود نشان می دهند. این پانل ها در یک کارگاه تولید و کنترل میشوند. این پانل های دارای کیفیت بالایی می باشند و همچنین شرایط بد جوی مانند بارش باران و برف اختلالی در روند نصب این گونه دیوارها ایجاد نخواهد کرد.

مزایای دیوار‌های پیش ساخته

همانند بسیاری از روش های مدرن ساخت و ساز، سیستم پانل دیوار پیش ساخته بتن طراحی شده است تا ساخت سریع برای دیوارها در تمام انواع انبارها و مراکز توزیع بکار می رود.

 •  پانل های بتنی پیش ساخته، پس از ساخت در کارخانه در محل احداث ساختمان برای نصب و مونتاژ تحویل داده می شود. کیفیت پانل های بتنی تولید شده در کارخانه توسط آزمایشاتی کنترل خواند شد.
 •  نصب سریع پانل دیواری پیش ساخته بگونه ای میباشد که یک تیم 2 یا 3 نفر می تواند 200 مترمربع در روز نصب کنند.
 •  نصب سریع دیوارهای پیش ساخته ساختمانی، امکان انجام عملیات ساخت کف ساختمان را فراهم می کند.
 • روند ساخت سازه را افزایش می دهد و باعث بهره برداری سریع از سازه مورد نظر میشود.
 • سطح صاف پانل های بتونی پیش ساخته مناسب برای نقاشی و رنگ می باشد و شما میتوانید طرح دلخواه خود را روی آن پیاده کنید.
 • پانل های دیوار پیش ساخته بتن برای مقاومت در برابر بارهای ضربه اتفاقی طراحی شده اند. تراکم و دوام بتن پیش ساخته می تواند سرویس تعمیر و نگهداری طولانی مدت را برای دیوارهای ساختمان فراهم کند.
 • قابلیت نصب درب و پنجره را دارند.
 • پانل های بتونی پیش ساخته که به تناسب نیازه کارفرما می باشد و حدودا با عرض (0.5m، 0.7m، 1m، 1.1m 1.2m، 1.5m) تولید می شوند.  که می توانند برای رسیدن به ارتفاع دیوار مورد نظر باهم مونتاژ شوند.
 • مقاوم در مقابل خوردگی ، کج شد گی و ایجاد ترک
 •  توجه به اینکه دیوارهای پیش ساخته در برابر حرارت عایق هستند درجه حرارت محیط را در حد یکنواختی می‌توانند کنترل کنند و در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی می‌شود و شما هزینه کمتری برای سرمایش و گرمایش می‌پردازید.یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این دیوارها عایق بودن در برابر حریق است که روکش‌های ضد حریق ۵/۴ میلیمتری سیمان الیاف دار دارد که در حرارت ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد ۴ ساعت می‌تواند در برابر آتش دوام بیاورد.
 • این دیوارها به دلیل وزن سبک شان در منطق زلزله خیز بسیار محبوب می باشند زیرا به هنگام وقوع زلزله باعث کاهش تلفات جانی میشود.

پاسخی بگذارید

17 − 12 =