News & Events

انواع ساندویچ پانل پیش از معرفی نوع های مختلف و ویژگی های هر کدام بد نیست مختصری از خود ساندویچ پانل بدانید، اسم این محصول برگرفته شده از شکل ظاهری آن می باشد که کاملا شبیه ساندویچ های خوراکی است. به گونه ای که شامل یک هسته (محتویات درون ساندویچ) و دو لایه در اطراف و احاطه کننده آن (شبیه به نون ساندویچ) و درک همین شباهت ساده باعث میشود که براحتی در مورد این محصول به ارائه اطلاعات بپردازیم و بدانید در تمام مقالات هنگامی که اسمی از پانل به میان می آید منظور همان ساندویچ پانل می باشد.

انواع ساندویچ پانلانواع ساندویچ پانل  

انواع ساندویچ پانل از نظر نوع و محل مورد استفاده به 5 گروه تقسیم می شوند که در ادامه به طور مختصر در مورد هر کدام از محصولات می پردازیم. این محصولات عبارتند از :

  • ساندویچ‌ پانل سقفی
  • ساندویچ‌ پانل دیواری
  • ساندویچ پانل سردخانه‌ای
  • اتاق تمیز
  • پلی یورتان

ساندویچ‌ پانل سقفی

این مدل ساندویچ پانل به عنوان پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرد، ورق های پوشش دهنده در ساندویچ پانل سقفی از جنس موادی همچون ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم، ورق گالوانیزه، يک رو آلوزينک، کاغذ، نایلون می باشند، قسمت هسته این پانل ها محصول از پلی يورتان سخت (معمولی و ضدحریق) توليد می‌شود. 

برای آشنایی بیشتر در این زمینه مقاله ساندویچ پانل سقفی را بخوانید!

 

ساندویچ پانل دیواری

همان طور که از اسم این محصول هم پیداست کاربردش قاعدتا در دیواره های پروژه های مختلف از جمله در ديواره‌ سوله، كارگاه، ساختمان اداری و مسكونی استفاده می‌شود. ظاهر فیزیکی پانل‌ دیواری به گونه اي می باشد كه از يک سمت دارای تورفتگی و سمت ديگر دارای برآمدگی می باشد که زیبایی خاصی به نمای محصولات میدهد. وقتی دو پانل در كنار يكديگر قرار گيرند، لبه ها قفل شده و با هم پوشانی به يكديگر و جهت اتصال به سازه در موقعيت های مختلف پيچ می‌شوند.

برای آشنایی بیشتر در این زمینه مقاله ساندویچ پانل دیواری را بخوانید!

 

ساندویچ پانل سردخانه ای

پانل سردخانه ای ترکیبی از هسته پلی اورتان بین دو لایه ورق فلزی می باشد. این نوع ساندویچ پانل از ضخامت 6 تا 25 سانتی متر و بنا به کاربری آن تولید می شود و جهت حفظ دمای سردخانه استفاده می گردد. پلی اورتان مورد استفاده ماده ای کاملا سخت و شکننده می باشد. به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی باشد. ولی با قرار دادن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی می توان به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا کرد.

برای آشنایی بیشتر در این زمینه مقاله ساندویچ پانل سرد خانه ای  را بخوانید!

اتاق تمیز

مکان هایی که باید حداقل امکان ورود و خروج هوا در آن ها وجود داشته باشد و جریان آلاینده هایی ماننده گرد و غبار، میکروبهای معلق در فضا، بخار مایعات و … به آن وارد نشود را به اصطلاح اتاق تمیز می گویند، در واقع هیچ جریان خارجی نباید وارد شود.

حتی افرادی که به این مکان ها ورود و خروج میکنند ابتدا باید دوش هوا گرفته و لباس مخصوص داشته باشند به همین جهت باید از سقف و دیواره های مخصوص استفاده کرد که امکان ورود و خروج هوا به کمترین مقدار ممکن برسد.

پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان به محصولی می گویند که در هسته آن از فوم تزریقی پلی یورتان استفاده شده  است، این فوم تزریقی خاصیت ضد حریق دارد زیرا در صورت مواجه با آتش سوزی، شعله های آتش را در نقطه شروع آتش نگه می دارند و از اشاعه آن ها جلوگیری می کنند. این امر باعث می شود که بتوان آتش را در زمان مناسب مهار کرد ساندویچ پانل پلی یورتان فقط در دمای بالی 1100 درجه تغییر شکل می دهد. در این پانل مونتاژ ورق های محافظ هسته پانل همزمان با فوم تزریقی پلی یورتان همزمان با هم انجام می شوند و به همین دلیل بسیار محکم تر، با دوام تر و با طول عمر بالاتری می شوند.

ساندویچ پانل پلی یورتان ضد آب بوده و به دلیل فشردگی بالای این فوم تزریقی ضخامت پانل ها کم می شوند. ساندویچ پانل پلی یورتان را می توان در انواع محل ها و ساختمان ها استقاده کرد و بخصوص از ضدحریق بودن این پانل استفاده کرد. از دیگر نقاط قوت این پانل ها ضد زنگ بودن آن و مقاومت در برابر اکسید زنگ آهن حتی در صورت خوردگی و شکستگی است.

ساندویچ پانل ماموت

شرکت آرساس پانل ارائه دهنده انواع ساندویچ پانل های شرکت ماموت با بهترین کیفیت و قیمت متناسب و دارا بودن تیم مجرب آمادگی اجرا انواع پروژه های ساندویچ پانل و پوشش های سقف و سوله را در سرتاسر ایران اسلامی می باشد.

پاسخ دهید