ساندويچ پانل ديواری سردخانه ای ماموت

ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت از ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتی‌متر تولید می‌شود که به دلیل نوع اورلپ آن کم‌ترین انتقال حرارت را دارد.

رعایت اصول و موارد بهداشتی از ویژگی‌های خاص این نوع از ساندویچ پانل‌ها می‌باشد و ویژگی منحصر به فرد دیگر آن، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی است که بهترین گزینه در تولید سردخانه می‌باشد.
ساندویچ پانل سردخانه ای با توجه به ميزان مبادله حرارتی محاسبه شده از ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتی‌متر توليد می‌شود كه با دارا بودن لبه‌های نری و مادگی در مقطع عرضی و هم پوشانی پانل‌ها با هم دارای كم‌ترين انتقال حرارت را داشته و بهترين گزينه در توليد سرد خانه‌ها می‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای تولید مجتمع صنعتی ماموت با در نظر گرفتن میزان تبادل حراتی و محاسبات دقیق توسط کارشناسان خبره با ضخامت ۸-۱۰-۵/۱۲-۱۵ سانتی‌متر مدل ورق شیار دار از نوع دو رو آلوزینک (آلومینیوم و روی) وارداتی و دو رو ورق پیش‌رنگ شده گالوانیزه به ضخامت ۵/۰ و به عرض ثابت ۱۱۶ سانتی‌متر (مفید ۱۱۴ سانتی‌متر) در طول ۱ الی ۱۳ متر تولید می‌گردد، ساندویچ پانل ماموت به دلیل نوع اورلپ (نری و مادگی) در آن کم‌ترین تبادل حرارت را دارد و بهترین گزینه در ساخت سردخانه‌های گوناگون در تمام نقاط جغرافیایی ایران است.

پانل دیواری و  پانل سقفی سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه ها از نوع پانل دیواری سردخانه ای و پانل سقفی سرد خانه ای ۱۰ سانت برای مکان های برودتی ، صنایع سرد کننده ای استفاده می شوند که  در این میان فضاهای سردکننده ، سردخانه ها از اهمیت زیادی برخوردارند. کلاً مکانهایی که بتوانند فضای سردی برای حفظ انواع کالاها خصوصاً مواد غذایی و سبزیجات و میوه جات سردخانه میگویند. آماری که از طریق سازمان گسترش خدمات بازرگانی در سال ۱۳۷۵ منتشر شد،نشان می داد که ظرفیت سردخانه ی مواد غذایی بیشتر از یک میلیون تن بوده است  و البته مصرفی انرژی  تجهیزات سردخانه ای محدود به ۴۲۰۰۰ مگا وات ساعت بوده است . بانظر به آمار گفته شده ،  طراحی با دقت و روشهای کاهش مقدار مصرف انرژی از طریق ساندویچ پانل در بحث صرفه جویی های انرژی  اهمیت فراوانی دارد . روش هایی که برای کم کردن مصارف انرژی در سردخانه ها cold storage اعلام شده است که  مهمترین آنها به شرح زیر هستند :

  1. انواع پانل سردخانه ها  و تجهیزات آنها که انرژی مصرفی دارند
  2. بررسی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی در منطقهای مختلفی که بر مصرف انرژی سردخانه موثرند و باید طراحی درست و مناسب با بدترین شرایط را در نظر گرفت. و این موضوع تاثیر در انتخاب ساندویچ پانل که ضخامت آن چندسانت باشد تاثیر گذار است .
  3. مشخص کردن  نرم افزارها برای بررسی آنالیزگونه و طراحی های سردخانه ای
  4. عیب یابی سیستمها و راههای برطرف نمودن آنها برای بالابردن بازدهی سیکلی
  5. کنترل کنندگان سردخانه
  6. آزمایشات سردخانه و راههای تعیین مصرف انرژی
  7. آنالیز اقتصادی راه های پیشنهادی

ویژگی‌های ساندویچ پانل سردخانه ای:

حمل و نصب سریع و آسان، مناسب جهت انبار مواد غذایی و بهداشتی، قابل شستشو آسان و سریع، عایق در برابر سرما و گرما، مقاوم در برابر شرایط محیطی و در برابر خوردگی‌ها.

ساندویچ پانل سردخانه ای
ورق رويی شادولاين طرح ذوزنقه

۱) ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت به دلیل استفاده از عایق پلی اورتان بسیار سبک و در مقایسه با دیوار آجری ۴۰ برابر سبک و در عین حال به دلیل ساختار مولکولی پلی اورتان در برابر بارهای فشاری و ضربه ای بسیار مقاوم می‌باشد.
۲) ساندویچ پانل ماموت به دلیل استفاده از ورق آلوزینک پیش رنگ شده با ۲۵ میکرون رنگ پلی استر کوره‌ای از رو و ۷ میکرون از داخل در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت، خوردگی و… بسیار مقاوم است.
۳) غیر قابل اشتغال بودن نیز دغدغه اغلب خریداران محترم ساندویچ پانل ماموت می‌باشد.که شرکت اقدام به تولید ساندویچ پانل با فوم غیر قابل اشتغال PIR نموده است.
۴) یکی دیگر از مسایل مهم و مور نیاز در برخی پروژه‌ها مانند لوله گزاری جهت سیم برق، پروفیل جهت استحکام و مقاومت ساندویچ پانل است که شرکت ماموت با داشتن امکانات و دستگاه‌های روز اروپا قابلیت تولید این محصول را دارد.
۵) از دیگر مزیت‌های ساندویچ پانل دیواری ماموت سرعت عمل مناسب بسیار بالا جهت نصب می‌باشد طوری که یک اکیپ ۴ نفره توانایی نصب ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر مربع در یک روز را دارند.ضخامت: ۴، ۵، ۶، ۸، ۸.۵ و 10 سانتي‌مترعرض: ثابت ۰۸/۱ متر (۷ سانتيمتر اورلپ) مفيد ۰۱/۱ متر

طول با طرح ذوزنقه: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
طول ورق طرح سفال: ۲۲/۱ الی ۰۱۵/۷ متر (مضربی از ۵/۳۰ سانتی‌متر)

کاربردهای ساندویچ پانل سردخانه ای

سرد خانه تنها با سیستم دپو و نگه داری عملا مقرون به صرفه نیست و از جهت بهینه سازی‌ها، بایستی از برنامه ذخیره سازی، مرتب سازی، پردازش، مقاوم سازی، بسته بندی و . . . استفاده نمود و حتی سیستم حمل و نقل سرد خانه‌ای جهت حمل و توزیع مواد غذایی و . . . به فروشگاه‌ها و محل‌های مصرف در نظر گرفته شود.

از ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت در صنایع و کاربردهای زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:
ساخت و اجرای سردخانه‌های بالای صفر، زیر صفر
صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی
صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی
نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها ، ورزشگاه‌ها و… از قبیل سبزیجات و انواع میوه‌ها
دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد
تولیدی گل و گیاه و…

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک (Aluzinc) فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از ۵۵% آلومینیوم ، ۴۳.۴% روی و ۱.۶% سیلیکون است.

از ورق‌های آلوزینک در ساندویچ پانل‌ها در مواقعی استفاده می‌گردد که دارای شرایط محیطی با اسیدیته بالا و فضاهای متراکم صنعتی باشد.

نام‌های تجاری مختلف از یک محصول که همان ورق آلوزینگ می‌باشد عبارت اند از: Zincalume, Aluzinc, Galvalume

فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از ۵۵% آلومینیوم ، ۴۳.۴% روی و ۱.۶% سیلیکون است.

از ورق‌های آلوزینک در ساندویچ پانل‌ها در مواقعی استفاده می‌گردد که دارای شرایط محیطی با اسیدیته بالا و فضاهای متراکم صنعتی باشد.

تمامی ورق‌ها در رنگ‌های متنوع و با پوشش از نوع سوپر پلی استر کوره‌ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرون و ۷ میکرون رنگ پرایمر کوره‌ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم جهت چسبندگی بهتر می‌باشد.

ضخامت ورق‌های آلوزینگ معمولا ۰.۵ میلی‌متر است و بستگی به نوع استفاده ساندویچ پانل‌ها و سفارش مشتری دارد.

 

پاسخ دهید