ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت به دلیل نوع اورلپ آن کم‌ترین انتقال حرارت را دارد، رعایت اصول و موارد بهداشتی از ویژگی‌های خاص این نوع از ساندویچ پانل‌ها می‌باشد. و ویژگی منحصر به فرد دیگر آن، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی است که بهترین گزینه در تولید سردخانه می‌باشد.

در حالت کلی مکان هایی که بتوانند فضای سردی برای حفظ انواع کالاها خصوصاً مواد غذایی و سبزیجات و میوه جات سردخانه میگویند.

ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای تولید مجتمع صنعتی ماموت با در نظر گرفتن میزان تبادل حراتی و محاسبات دقیق توسط کارشناسان خبره با ضخامت ۸-۱۰-۵/۱۲-۱۵ سانتی‌متر مدل ورق شیار دار از نوع دو رو آلوزینک (آلومینیوم و روی) وارداتی و دو رو ورق پیش‌رنگ شده گالوانیزه به ضخامت ۵/۰ و به عرض ثابت ۱۱۶ سانتی‌متر (مفید ۱۱۴ سانتی‌متر) در طول ۱ الی ۱۳ متر تولید می‌گردد.

ساندویچ پانل ماموت به دلیل نوع اورلپ (نری و مادگی) در آن کم‌ترین تبادل حرارت را دارد و بهترین گزینه در ساخت سردخانه‌های گوناگون در تمام نقاط جغرافیایی ایران است.

کاربردهای ساندویچ پانل سردخانه ای

سرد خانه تنها با سیستم دپو و نگه داری عملا مقرون به صرفه نیست و از جهت بهینه سازی‌ها، بایستی از برنامه ذخیره سازی، مرتب سازی، پردازش، مقاوم سازی، بسته بندی و . . . استفاده نمود.از ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت در صنایع و کاربردهای زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:
ساخت و اجرای سردخانه‌های بالای صفر، زیر صفر
صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی
صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی
نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها ، ورزشگاه‌ها و… از قبیل سبزیجات و انواع میوه‌ها
دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد
تولیدی گل و گیاه و…

ویژگی‌های ساندویچ پانل سردخانه ای:

ساندویچ پانل سردخانه ای
ورق رويی شادولاين طرح ذوزنقه

۱) مقاوم در برابر بارهای فشاری و ضربه ای
۲) بسیار مقاوم در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت، خوردگی
۳) غیر قابل اشتغال بودن
۴) یکی دیگر از مسایل مهم و مور نیاز در برخی پروژه‌ها مانند لوله گزاری جهت سیم برق، پروفیل جهت استحکام و مقاومت ساندویچ پانل است که شرکت ماموت با داشتن امکانات و دستگاه‌های روز اروپا قابلیت تولید این محصول را دارد.
۵) از دیگر مزیت‌های ساندویچ پانل دیواری سرعت عمل مناسب بسیار بالا جهت نصب می‌باشد طوری که یک اکیپ ۴ نفره توانایی نصب ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر مربع در یک روز را دارند.

طول با طرح ذوزنقه: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
طول ورق طرح سفال: ۲۲/۱ الی ۰۱۵/۷ متر (مضربی از ۵/۳۰ سانتی‌متر)

پانل دیواری و  پانل سقفی سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه ها از نوع پانل دیواری سردخانه ای و پانل سقفی سرد خانه ای ۱۰ سانت برای مکان های برودتی ، صنایع سرد کننده ای استفاده می شوند، که  در این میان فضاهای سردکننده ، سردخانه ها از اهمیت زیادی برخوردارند.

روش های کم کردن مصارف انرژی در سردخانه ها

روش هایی که برای کم کردن مصارف انرژی در سردخانه ها cold storage اعلام شده است که  مهمترین آنها به شرح زیر هستند :

  1. انواع پانل سردخانه ها  و تجهیزات آنها که انرژی مصرفی دارند
  2. بررسی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی در منطقهای مختلفی که بر مصرف انرژی سردخانه موثرند و باید طراحی درست و مناسب با بدترین شرایط را در نظر گرفت. و این موضوع تاثیر در انتخاب ساندویچ پانل که ضخامت آن چندسانت باشد تاثیر گذار است .
  3. مشخص کردن  نرم افزارها برای بررسی آنالیزگونه و طراحی های سردخانه ای
  4. عیب یابی سیستمها و راههای برطرف نمودن آنها برای بالابردن بازدهی سیکلی
  5. کنترل کنندگان سردخانه
  6. آزمایشات سردخانه و راههای تعیین مصرف انرژی
  7. آنالیز اقتصادی راه های پیشنهادی

پاسخ دهید