ساندویچ پانل دیواری چیست

ساندویچ پانل نوعی مصالح و سازه ساختمانی است که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد در این میان ساندویچ پانل دیواری بخشی از مصالح ساختمانی تولیدشده می‌باشد که به دلیل داشتن کاربردها و مزایای مختلف جایگزین دیواری های سنتی شده است. ساندویچ پانل های دیواری دارای گستردگی طرح و رنگ می باشند که شما متناسب با سلیقه خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. به عبارت دیگر از ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار استفاده می شود.

ساختار فنی ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری امروزه جایگزین سازه های قدیمی شده است.این پانل ها از دو ورق صاف و طرح دار با رنگ الکترواستاتیک با عرض یک  متر و طول دلخواه با توجه به نیاز مشتری تولید و عرضه می شود. ورق های استفاده شده در ساندویچ پانل ضد خش و از جنس گالوانیزه،آلوزینک و آلومینیوم می‌باشد، ضخامت آنها با توجه به نوع کاربرد و مصرف متفاوت است. ورق آلوزینک مورد استفاده در پانل دیواری از فولاد ، آلیاژ روی و آلومینیوم است. ساندویچ پانل دیواری از چندین لایه تشکیل‌شده که لایه  داخلی آن از فوم و عایق است که قابلیت انعطاف بالایی دارد.

ساندويچ پانل ديواری سوله، كارگاهی، اداری و مسكونی

ساندویچ پانل دیواری جهت استفاده در ديواره‌های سوله، كارگاهی، اداری و مسكونی با ضخامت ۴ الی ۶ سانتی متر. ساندويچ پانل دیواری بيشتر مناسب برای ديوارها و پارتيشن‌های داخلی در پروژه‌های مختلف با ضخامت ۴ الی ۶ سانتی‌متر می‌باشد كه دارای دو رو ورق آلوزينک، دو رو گالوانيزه و يا يک رو آلوزينک از بيرون و يک رو گالوانيزه از داخل می‌باشد و با ايجاد شيار روی آن‌ها استحكام فشاری را می‌توان تا حد مطلوبی بالا برد.

طرح ساندويچ پانل‌ها به گونه ايست كه در عرض از يک طرف دارای دارای تو رفتگی و طرف ديگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) كه وقتی دو پانل در كنار يكديگر قرار می‌گيرند باعث قفل شدگی و نيز هم پوشانی لبه‌های يكديگر می‌شود و جهت اتصال به سازه در موقعيت مختلف پيچ می‌شود (مطابق شكل ذيل)

مدل‌ها: صاف (DNS)، شيار دار (DND)، پيچ مخفی (RPO)

ضخامت: ۴، ۵، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتی‌متر

عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتی‌متر اورلپ) مفيد ۱۴/۱ متر

طول: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری

(نحوه اتصال فاق و زبانه پانل‌های ديواری)

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دارای مشخصه های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می باشد:
این مشخصه ها عبارتند از:

  • بی اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی
  • کاربرد مقاومتی در برابر حرارت
  • مقاومت در برابر نفوذ آب
  • غیر قابل اشتغال

عملکرد سازه ای ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری معمولا تنها در معرض فشار باد و بار مکش باد هستند . با این حال امکان اعمال بار ضرب های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه ، مهندس سازه مسوول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش میباشد . مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده ، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده( building exposure ) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعیو عمومی باد بکار برد.

 

نحوه اتصال فاق و زبانه پانل‌های ديواری

 

نقشه و مشخصات فنی ساندويچ پانل ديواری

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آن‌ها فوم تزریق شده است و جهت پوشش دیوار به کار می‌رود را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته و.. به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر وگستره ضخامت از ۴ تا ۲۰ سانتی‌متر است.

کاربرد های ساندویچ پانل دیواری :

از این نوع ساندویچ پنل می‌توان جهت پوشش دیوار سوله‌های ورزشی و صنعتی، دیوارو اتاق‌های عمل و آزمایشگاه‌ها، کانکس‌های پیش ساخته و ساختمان‌های ویلایی و سردخانه‌ها استفاده کرد طرح ساندويچ پانل‌های دیواری ماموت به گونه‌ای است كه در عرض از يک طرف دارای دارای تو رفتگی و طرف ديگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) كه وقتی دو پانل در كنار يكديگر قرار می‌گيرند باعث قفل شدگي و نيز هم پوشانی لبه‌های يكديگر می‌شود و جهت اتصال به سازه در موقعيت مختلف پيچ می‌شود.

وزن و ضخامت ساندویچ پانل دیواری:

همانطور که در بالا توضیح دادیم; این نوع ساندویچ پانل برای پوشش دیوار سوله و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. نوع ورق به کار رفته در این نوع ساندویچ پانل گالوانیزه یا آلوزینک است. ضخامت آن از ۴ الی ۱۲.۵ سانتی متر است اما امکان تولید تا عرض ۱۵ سانتی‌متر نیز وجود دارد. عرض آن ۱.۱۶ سانتی‌متر است که به دلیل اور لپ ۲ سانتی عرض مفید آن به ۱.۱۲ سانتی متر کاهش پیدا می‌کند.

در پیشنهاد ما شما می توانید پانل ساندویچ دیواری با هسته پشم معدنی MWS پیدا کنید. آنها در ساختمان هایی استفاده می شوند که در آن مقاومت بالای آتش مورد نیاز است.
پانل های دیواری که سطح 1150 میلی متر را پوشش می دهند، امکان نصب آسان و سریع برای انواع مختلف سازه ها را با استفاده از پیچ مناسب فراهم می کند. مفاصل زبان و مفاصل به طور خاص طراحی شده اند و ضخیم آن را تنگی بسیار خوبی تضمین می کنند و کل ساختار ضد آتش را تضمین می کنند.

پانل های ساندویچ پانل PUR / PIR برای انجام چندین کار طراحی شده اند. مهمترین آنها عبارتند از: مقاومت در برابر عوامل جو، حرارتی، زیبایی شناسی، دوام، عملکرد و جهانی بودن.

هسته پیوسته یک مزیت اضافی است که زیبایی شناسی ساختمان را بهبود می بخشد.

انواع ساندویچ پانل دیواری :

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون

ساندویچ پانل دیواری دو طرف ورق شیار

ساندویچ پانل دو طرف صاف

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ورق های نورد شده

ساندویچ پانل دیواری دو طرف صاف

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون

ساندویچ پانل دیواری