ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار انواع سازه های ساختمانی سوله ها و انبارها استفاده می شود.به عبارت دیگر ساندویچ پانل نوعی مصالح و سازه ساختمانی است که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ،در این میان ساندویچ پانل دیواری بخشی از مصالح ساختمانی تولیدشده می‌باشد. که به دلیل داشتن کاربردها و مزایای مختلف جایگزین دیواری های سنتی شده است. ساندویچ پانل های دیواری دارای گستردگی طرح و رنگ می باشند که شما متناسب با سلیقه خود می‌توانید از آنها استفاده کنید.ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل دیواری :

  • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
  • ساندویچ پانل صاف
  • ساندویچ پانل دیواری شیاردار

کاربرد ساندويچ پانل ديواری

ساندویچ پانل دیواری جهت استفاده در ديواره‌های سوله، كارگاهی، اداری و مسكونی با ضخامت 3 الی 15 سانتی متر. ساندويچ پانل دیواری بيشتر مناسب برای ديوارها و پارتيشن‌های داخلی در پروژه‌های مختلف با ضخامت های مختلف می‌باشد. كه دارای دو رو ورق آلوزينک، دو رو گالوانيزه و يا يک رو آلوزينک از بيرون و يک رو گالوانيزه از داخل می‌باشد و با ايجاد شيار روی آن‌ها استحكام فشاری را می‌توان تا حد مطلوبی بالا برد.

ساختار فنی ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری امروزه جایگزین سازه های قدیمی شده است.این پانل ها از دو ورق صاف و طرح دار با عرض مفید یک  متر و طول دلخواه با توجه به نیاز مشتری تولید و عرضه می شود. ورق های استفاده شده در ساندویچ پانل ضد خش و از جنس گالوانیزه (Galvanization)، آلوزینک (aluzinc) و آلومینیوم (Aluminium) می‌باشد، ضخامت آنها با توجه به نوع کاربرد و مصرف متفاوت است.

ورق گالوانیزه به ورق فولادی گالوانیزه شده توسط روی گفته می‌شود. یکی از روش‌های محافظت از خوردگی گالوانیک است که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه‌ای از فلز محافظ ( که معمولاً فلز روی است) انجام می‌شود.

ورق آلوزینک مورد استفاده در پانل دیواری از فولاد ، آلیاژ روی و آلومینیوم است. ساندویچ پانل دیواری از چندین لایه تشکیل‌شده که لایه  داخلی آن از فوم و عایق است که قابلیت انعطاف بالایی دارد.

مدل‌ها: صاف (DNS)، شيار دار (DND)، پيچ مخفی (RPO)

ضخامت: ۴، ۵، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتی‌متر

عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتی‌متر اورلپ) مفيد ۱۴/۱ متر

طول: ۱ الی ۱۳/60 متر به دلخواه مشتری

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دارای مشخصه های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می باشد ،این مشخصه ها عبارتند از:

  • بی اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی
  • کاربرد مقاومتی در برابر حرارت
  • مقاومت در برابر نفوذ آب
  • غیر قابل اشتغال

عملکرد سازه ای ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری معمولا تنها در معرض فشار باد و بار مکش باد هستند . با این حال امکان اعمال بار ضرب های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه ، مهندس سازه مسوول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش میباشد . مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده ، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده( building exposure ) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعیو عمومی باد بکار برد.

وزن و ضخامت ساندویچ پانل دیواری:

همانطور که در بخش ساختار فنی توضیج دادیم; این نوع ساندویچ پانل برای پوشش دیوار سوله و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. نوع ورق به کار رفته در این نوع ساندویچ پانل گالوانیزه یا آلوزینک است. ضخامت آن از 3 الی 15 سانتی متر است . عرض آن ۱.۱۶ سانتی‌متر است که به دلیل اور لپ ۲ سانتی عرض مفید آن به ۱.۱4 سانتی متر کاهش پیدا می‌کند.

پانل های ساندویچ پانل PUR / PIR برای انجام چندین کار طراحی شده اند. مهمترین آنها عبارتند از: مقاومت در برابر عوامل جو، حرارتی، زیبایی شناسی، دوام، عملکرد و جهانی بودن.هسته پیوسته یک مزیت اضافی است که زیبایی شناسی ساختمان را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 5 =