News & Events

انواع ساندویچ پانل

 ساندویچ پانل سازه ای است که از سه لایه تشکیل شده است: یک هسته کم تراکم و یک لایه پوستی نازک که به هر دو طرف آن متصل است. انواع ساندویچ پانل در برنامه های کاربردی استفاده می شود که ترکیبی از استحکام ساختاری بالا و وزن کم مورد نیاز است. پانل ساندویچ نمونه ای از یک کامپوزیت ساختاری ساندویچ است. قدرت و سبک این تکنولوژی باعث محبوبیت گسترده آن شده است. تطبیق پذیری آن به این معنی است که پانل ها دارای کاربردهای فراوانی هستند و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. مواد هسته و پوسته می توانند به طور گسترده ای متفاوت باشند و هسته ممکن است یک لانه زنبوری یا پرکننده جامد باشد. پانل های محصور شده با نام کاستی نامیده می شوند.

به طور کلی انواع ساندویچ پانل ها به شرح ذیل می‌باشد:

 

ساندویچ‌ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی پوششی برای استفاده در سقف است. این نوع ساندویچ پانل با پوشش دو طرف ورق آلوزینک، دو رو ورق آلومینیوم، دو رو ورق گالوانیزه، يک رو آلوزينک و يک رو گالوانيزه، يک رو ورق آلوزينک از بيرون و فويل مسلح آلومينيومی از داخل و يا يک رو گالوانيزه از بيرون و يک رو فويل از داخل، یک طرف ورق و یک طرف کاغذ، یک طرف ورق و یک طرف نایلون با فوم تزريقی پلی يورتان سخت (معمولی و ضدحریق) توليد می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری برای استفاده در ديواره‌ سوله، كارگاه، ساختمان اداری و مسكونی استفاده می‌شود. طرح ساندويچ پانل‌ دیواری به گونه ايست كه از يک طرف دارای  تورفتگی و طرف ديگر دارای برآمدگی است. وقتی دو پانل در كنار يكديگر قرار گيرند، باعث قفل شدگی و نيز هم پوشانی لبه‌های يكديگر می‌شوند و جهت اتصال به سازه در موقعيت های مختلف پيچ می‌شوند.

ساندویچ پانل سردخانه ای

به زبان ساده ساندویچ پانل سردخانه ای ترکیب هسته پلی اورتان بین دو لایه ورق فلزی می باشد. این نوع ساندویچ پانل از ضخامت 6 تا 25 سانتی متر و بنا به کاربری آن تولید می شود و جهت حفظ دمای سردخانه استفاده می گردد. پلی اورتان مورد استفاده ماده ای کاملا سخت و شکننده می باشد. به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی باشد. ولی با قرار دادن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی می توان به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا کرد.

ساندویچ پانل اتاق تمیز

اتاق تمیز به مکان هایی گفته میشود که باید حداقل امکان ورود و خروج هوا وجود داشته باشد و جریان آلاینده هایی ماننده گرد و غبار، میکروبهای معلق در فضا، بخار مایعات و … به آن وارد نشود. هیچ جریان خارجی نباید وارد شود حتی افرادی که به این مکان ها ورود و خروج میکنند ابتدا باید دوش هوا گرفته و لباس مخصوص داشته باشند به همین جهت باید از سقف و دیواره های مخصوص استفاده کرد که امکان ورود و خروج هوا به کمترین مقدار ممکن برسد.

ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان به ساندویچ پانلی می گویند که در هسته این ساندویچ پانل از فوم تزریقی پلی یورتان استفاده میشود که این فوم تزریقی ضد حریق خوانده می شود زیرا ساندویچ پانل فوق در صورت مواجه با آتش سوزی، شعله های آتش را در نقطه شروع آتش نگه می دارند و از اشاعه آن ها جلوگیری می کنند که این امر باعث می شود که بتوان آتش را در زمان مناسب مهار کرد. ساندویچ پانل پلی یورتان فقط در دمای بالی 1100 درجه تغییر شکل می دهد. در این ساندویچ پانل مونتاژ ورق های محافظ هسته ساندویچ پانل همزمان با فوم تزریقی پلی یورتان همزمان با هم انجام می شوند و به همین دلیل بسیار محکم تر، با دوام تر و با طول عمر بالاتری می شوند.

ساندویچ پانل پلی یورتان ضد آب بوده و به دلیل فشردگی بالای این فوم تزریقی ضخامت ساندویچ پانل ها کم می شوند. ساندویچ پانل پلی یورتان را می توان در انواع محل ها و ساختمان ها استقاده کرد و بخصوص از ضد حریق بودن این ساندویچ پانل استفاده کرد. از دیگر نقاط قوت این ساندویچ پانل ها ضد زنگ بودن آن و مقاومت در برابر اکسید زنگ آهن حتی در صورت خوردگی و شکستگی است.

محصولات ساندویچ پانل

  • ساندویچ پانل دیواری ماموت
  • ساندویچ پانل سقفی ماموت
  • ساندویچ پانل آلومینیوم
  • ساندویچ پانل آلوزینک
  • ساندویچ پانل اتاق تمیز
  • ساندویچ پانل پشم سنگ
  • ساندویچ پانل پلی استایرن
  • ساندویچ پانل xps ماموت
  • ساندویچ پانل گالوانیزه

پاسخ دهید